Presunúť na hlavný obsah

Stačí, aby ste sa držali týchto 3 zásad a budete mať šťastné manželstvo: Verili by ste, že toto dokáže zmeniť váš život?

Feminity

Udržať si roky fungujúce manželstvo nie je veru najjednoduchšie. Existujú však tri pravidlá, ktoré vám vo vzťahu zabezpečia pokoj, šťastie a harmóniu. To znie celkom dobre, no nie?

Ak si osvojíte tieto tri zvyky, vaše manželstvo bude nielen spokojné a šťastné, ale aj naozaj silné. Navyše zvládnete aj ťažšie životné situácie oveľa ľahšie. Pozrite sa na recept, ktorý údajne skutočne funguje. 

Prečítajte si tiež: Sonda do mužskej duše: Takto muži zisťujú, či ste pre nich tá pravá a dokážu s vami žiť

1. Vytvárajte spoločné nové začiatky 

Manželstvo nie je len o výchove detí, rozdelení si úloh a zdieľaní jednej domácnosti. Na to by ste nemali zabúdať, či ste spolu rok, päť alebo desať. Hoci nie je najľahšie udržať si vo vzťahu vášeň aj po rokoch, dá sa to. Základom je vytváranie si nových začiatkov. Je veľmi dôležité, aby ste mali vždy nejaký spoločný zmysel. Akýsi scenár toho, na čo sa ešte spoločne tešíte, čo chcete dosiahnuť, čo vás čaká. Zároveň by ste mali neustále otvorene hovoriť o svojim vnútorných pocitoch a presvedčeniach. 

2. Nezabúdajte na rituály zblíženia

Samozrejme nielen na tie fyzické. Aj keď tie sú rovnako dôležité. Skúste však zájsť aj hlbšie. Ku zmysluplnosti a harmónii vzťahu určite prispieva, keď s partnerom zdieľate aj svoje intímne sny a túžby. Hovorte nahlas, čo chcete, čo sa vám páči a čo nie. Vždy si nájdite čas sami pre seba. Momenty, kedy ste tu len jeden pre druhého sú neuveriteľne vzácne a dôležité. Vďaka nim sa puto medzi vami prehlbuje a stáva sa silnejším. Bežné denne situácie si užívajte a nikdy sa spolu nenuďte - uvidíte, že to funguje perfektne.

Mohlo by vás zaujímať: Podľa vzťahu, aký má k mame zistíte, čo je za muža: Ak sa správa takto, radšej mu bezhlavo neverte

3. Udržiavajte a pestujte si vzájomné sympatie a obdiv

Toto je azda najdôležitejší bod. Ak totiž v manželstve vzájomné sympatie a obdiv chýbajú, zachrániť ho je takmer nemožné. Preto je naozaj podstatné, aby ste oceňovali partnerovu snahu, jeho prejavy lásky, nežné gestá a opätovali mu ich. Hovorte mu, čo sa vám na ňom páči, prečo ho stále milujete a čo pre vás znamená. 

- Najčítanejšie -