Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, ktoré vás automaticky odvodnia: Pomôžte organizmu k rýchlemu chudnutiu

Chudnutie a diéty

Existujú potraviny, ktoré vášmu organizmu oveľa viac prospievajú ako niektoré iné. Ak chcete svoje telo vyformovať a zbaviť vnútornej vody, vyberajte práve tieto zdravé kúsky.

Rýchlou pomocou pre váš organizmus je odvodňovacia kúra. Okrem účinkov, ktoré viete na svojom tele pozorovať už v priebehu pár dní, pozitívne vplýva aj na celý váš organizmus. Nebude sa vám len ľahšie dýchať, ale zabezpečíte si aj zlepšený imunitný systém, silnejšie kĺby a dostatok energie. Zranenia sa vám rýchlejšie zahoja a pomôže aj proti nepríjemnému ukladaniu podkožného tuku. 

Prečítajte si tiež: Tento typ čaju naberá na popularite po celom svete: Jeho protizápalové účinky skvelo detoxikujú telo

Zaveďte si systém vo svojom stravovaní

Odvodnenie na základe zdravých potravín je prospešné pre organizmus ako celok. Problémom býva zadržiavanie vody v tele a samozrejme aj jej presolenie. Vyvráťte však mýt o nemožnosti pitia vody pri odvodňovaní. Vodu si doprajte, všetky sladené a bublinkové nápoje však nahraďte 

Paradoxná surovina

Vodou nadupaná uhorka má prospešné účinky proti odvodneniu. Tento malý paradox robí dobre práve vášmu telu. Je prírodným diuretikom, má močopudné účinky a jej energetická úroveň nie je vysoká. To z tejto zeleniny robí skvelú potraviny vhodnú aj na nízko-kalorické diéty. Obsahuje až 95% vody a majú významný detoxifikačný účinok. Draslík a vápnik jej pomáhajú chrániť našu pečeň, žlčník či črevá. Takto isto pôsobia aj šťavnaté paradajky či červený melón.

Červená superpotravina

Slovenská cvikla môže pomôcť ku krásnemu telu. Jej účinky sú priam liečivé. Pomáha chudnúť práve tým, že organizmus zbavuje nečistých látok. Za to môže práve obsah bielkovín, vlákniny, vápniku, vysokého podielu železa, fosforu, ale aj vitamínov A, B, C, K, betakaroténu a kyseliny listovej. Podporuje obranyschopnosť organizmu, znižuje cholesterol a má antibiotické účinky. Okrem toho odkysľuje organizmus, podporuje funkciu obličiek a má močopudné účinky. 

Mohlo by vás zaujímať: Chcete mať ploché bruško a štíhle telo? Nahraďte jedlá, z ktorých zbytočne priberáte tuk, týmito

Domáci recept na liek

Účinného pomocníka si viete vysadiť aj doma, dokonca aj v črepníku. Ázijské mungo fazuľky si naklíčite pohodlne, ak ich namočíte do studenej vody na 12 hodín a potom ich pripravíte v špeciálnej nakličovacej miske. Studené sú oveľa zdravšie ako ich tepelne spracovaná verzia. Detoxifikujú telo, obsahujú veľa vitamínu A, D, B, horčík, železo a ich cholesterol je nulový. Majú vysokú sýtiacu schopnosť, avšak neobsahujú žiaden cukor. Viete si ich dať samostatne ako zdravý snack, ale aj na šaláty či k mäsu.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus