Presunúť na hlavný obsah

5 jednoduchých návykov, ktoré vám zlepšia život: Začnite s nimi už dnes!

Zdravie

Na to, aby ste začali žiť zdravší a plnohodnotnejší život, nikdy nie je neskoro! Prečítajte si týchto 5 jednoduchých rád, ktorými potešíte svoje telo a ducha. Zapracujte ich do svojej dennej rutiny a zaručene sa budete cítiť lepšie.

1. Nezabúdajte na úsmev

Vedeli ste, že smiech pristane nielen našej tvári, ale aj nášmu srdcu? Podľa výskumu vedcov totiž smiech zvyšuje prietok krvi až o 20% a srdcový pulz zrýchľuje na 130 pulzov za minútu, čo je podobné ako pri cvičení. Posilníte si tak srdce a ešte budete mať aj skvelú náladu vďaka hormónom šťastia, ktoré sa vám vyplavia do krvi.

2. Jablko naše každodenné

Už jedno jablko denne znižuje hladinu cholesterolu a tým prospieva srdcu. Vedci z Austrálie preukázali, že každodenná konzumácia jabĺk skutočne predlžuje život. Riziko predčasného úmrtia z akejkoľvek príčiny znižuje o viac ako tretinu. Účinok sa dostaví už pri konzumácii desiatich dekagramov tohto ovocia denne.

3. Zelená zelenej zelenine

Zelenina vo všeobecnosti obsahuje veľa prospešných látok pre naše telo. Vedeli ste však, že zelená zelenina je na tom s výhodami pre naše telo ešte o čosi lepšie? Zelené druhy zeleniny, ako napríklad uhorka, hrášok či brokolica, aktivizujú látkovú premenu, zlepšujú činnosť srdca, svalov, nervov a znižujú riziko vzniku rakoviny.

4. Správny pitný režim

Správny pitný režim je základom zdravia. Niet sa čomu čudovať, keď ľudské telo je až z 80% zložené z vody. Podľa odborníkov by sme mali denne vypiť aspoň 8 pohárov čistej vody. Voda totiž robí s naším telom hotové zázraky. Okrem toho, že pomáha pri látkovej premene, znižuje riziko vysokého krvného tlaku a dokonca predchádza vzniku rakoviny hrubého čreva.

5. Nezabúdajte na pohyb

Vedeli ste, že už 2 hodiny aktívneho pohybu týždenne vám dokážu významne predĺžiť život a pomôžu vyhnúť sa mnohým civilizačným chorobám, ako je rakovina či infarkt? Dokazujú to nedávne výskumy slovenskej lekárky a vedkyne doc. MUDr. Barbary Ukropcovej, PhD. Takže šup cvičiť!

Na dôležitosť zdravej životosprávy s dostatkom pohybu sa rozhodla upozorňovať aj poisťovňa Generali. Prostredníctvom prevenčného projektu Generali Balans spustila blog www.generalibalans.sk, kde poukazuje na oblasti, ktoré sú dôležité z pohľadu prevencie a ochrany zdravia a majetku. V rámci projektu Generali Balans spolupracuje poisťovňa Generali s rôznymi odborníkmi a influencermi, ktorí budú pravidelne prispievať svojimi odporúčaniami a radami. To, ako sa zdravo stravovať, prezradí Natália Spišiaková (Zdravie na tanieri), pohybu a vitalite sa venuje fitnestrénerka Jana Earl, cestovateľské odporúčania prinesú Hanka a Jozef Orgonášovci (Cestujeme spolu) a nechýbajú ani skvelé rady pre rodinu a domácnosť od Dobrožrútov Daniely a Matúša Zvalovcov. Odbornými lekárskymi článkami bude blog www.generalibalans.sk obohacovať aj uznávaná lekárka doc. MUDr. Barbara Ukropcová, PhD.

- reklamná správa -