Presunúť na hlavný obsah

Začala som si s mužom, ktorý nedávno prešiel rozvodom: Vďaka tomuto sa mi podarilo odpútať ho navždy od manželky

Feminity

Vzťah krátko potom, čo niekto prešiel rozchodom, či rozvodom, nebýva najjednoduchší. Avšak, môže to fungovať. A dokonca môžete mať aj spoločnú svetlú budúcnosť. Len musíte vedieť, ako na to.

”Vždy som si hovorila, že vzťah s niekým, kto je krátko po rozchode nie je dobrý nápad. No pochopila som, že srdcu človek skutočne nerozkáže a nie je to len fráza.” Do Kamila sa Agáta zaľúbila ako keby bola teenegerka. Bol najlepším kamarátom jej brata, takže sa roky poznali. No tesne po výške sa oženil. Preto to vždy brala len ako platonickú lásku. 

Mohlo by vás zaujímať: Táto jediná vec dokáže zničiť vzťah, žiaľ pochopila som to príliš neskoro: Ruku na srdce, robíte ju aj vy?

Láska občas bolí

”Bolo mi jasné, že svoju ženu miluje absolútne najviac ako sa len dá. Medzi nimi to bola láska ako z romantického filmu. Avšak len do momentu, kedy sa dozvedel, že je mu neverná. Pretože vernosť bola odjakživa Kamilovým kľúčovým atribútom vzťahu. Myslím, že ak by to v prípade jeho manželky bola len akási ”jednorazovka, dokázal by jej odpustiť. No ako sa ukázalo, ona mu bola neverná viackrát. Napriek všetkému ju však miloval. Trvalo viac ako rok, kým sa odhodlal podať žiadosť o rozvod.”

Neprehliadnite: Môj priateľ urobil najkrajšiu a zároveň najhoršiu vec: Neuveriteľne ma ponížil pred svojou bývalou

Milovala som ho, no vedela som, že musí prísť správny čas aby to pochopil

”V tom čase sme sa už stretávali o čosi intenzívnejšie. Avšak stále len ako priatelia. Nič viac medzi nami nebolo.” Agáta vedela, že ak by príliš na čokoľvek tlačila, nemalo by to vôbec zmysel. Práve preto sa rozhodla nechať veciam voľný priebeh. S Kamilom absolvovali množstvo spoločných výletov, chodili spolu do kina, na turistiku, veľa sa smiali a užívali si prítomné okamihy ako najlepší kamoši. Získavali množstvo spoločných zážitkov, budovali si akési vlastné spomienky. Takto to medzi nimi fungovalo takmer trištvrte roka. ”Nikdy som ani len náznakom nedala Kamilovi pocítiť, že chcem viac. Bola som tu jednoducho pre neho, keď ma potreboval. Napokon ma pozval na rande sám. Povedal mi, že to chcel urobiť už mesiace, no bál sa. Až keď vedel, že naše spoločné chvíle a krásne okamihy dokázali zahojiť jeho sklamanie z predchádzajúceho vzťahu, chcel si začať nový. Odvtedy ubehli tri roky a my sa nemôžeme dočkať našej dcérky, ktorá sa má o mesiac narodiť… A ja som pochopila, že na dobré veci sa oplatí počkať.” 

Začali by ste si nový vzťah s niekým, kto je krátko po rozvode?

spolu hlasovalo 94 ľudí

- Najčítanejšie -