Presunúť na hlavný obsah

Manželka mi dala pred svadbou jeden návrh: Hoci mi nebol po chuti, nakoniec to bolo pre náš vzťah prospešné

Sex a vzťahy

Budúca manželka ma prekvapila návrhom, o ktorom som si myslel, že robí kvôli rodine a tradíciám. Nakoniec som pochopil, že to bolo dôležité v prvom rade pre ňu. No nášmu manželstvu to veľmi prospelo.

Do vzťahu sme skočili po hlave 

„Je pravda, že s Elenou sme do nášho vzťahu vhupli naozaj rýchlo. Nepredchádzali tomu  žiadne rande, ale skôr pár priateľských stretnutí v skupine medzi  našimi známymi. Až jednu noc, keď sa čo to popilo a boli sme mierne povedané v nálade, sme do toho skočili po hlave a vyspali sa spolu  v mojom byte,“ prezrádza na začiatok svojho príbehu náš známy Milan (29). Tým sa to však pre nich neskončilo, práve naopak, bol to začiatok pomerne krásneho a plnohodnotného vzťahu, ako ho opisuje Milan. S Elenou sa skutočne do seba zamilovali a tak sa rozhodol, že by po dvoch rokoch mali posunúť ich vzťah na ďalší level. 

Mohlo by vás zaujímať: Na výročie svadby som pre manžela pripravila prekvapenie ako z filmu: Nakoniec ma prekvapil on nečakaným hosťom

Dal som jej návrh, ktorý odmietla

Tým ďalším levelom bol z Milanovej strany návrh, aby spolu začali bývať: „Elene som to navrhol a predpokladal, že bude šťastná, že ju chcem mať pri sebe každý jeden deň ráno aj večer. Avšak jej reakcia ma prekvapila, vraj by to bolo úžasné, ale nemyslí si, že je to správne. Samozrejme potom oponovala svojou rodinou, pretože pochádzala z dosť prísne založenej katolíckej rodiny, ktorá by sa proti tomu asi búrila, v dobrom povedané,“ objasňuje ďalej. Tak na ňu nechcel naliehať. No zároveň sa snažil situáciu vyriešiť tak, aby teda bola spokojná aj Elenina rodina, nakoľko si ju vážil. Preto sa čudoval, že skôr než navrhol spoločné bývanie ho nenapadlo, aby ju požiadal o ruku. Keď už budú svoji, nemôže predsa nikto namietať, že spolu bývajú. 

Myslel som si, že to robí, aby zachovala pokoj v rodine 

Elena súhlasila a spoločne začali plánovať svadbu. No ako si tradície z Eleninej strany vyžadovali, mali najskôr chodiť na predmanželské náuky ku kňazovi, ktorý ich mal oddať. Milanovi to nebolo veľmi po chuti, nakoľko on nemal prílišný vzťah k Bohu: „Bol som pokrstený, ale to bolo asi všetko. Ani si nepamätám, že by ma rodičia niekedy doviedli mimo môjho krstu do kostola. Ale súhlasil som kvôli jej rodine. Napokon som si myslel, že aj ona to robí predovšetkým preto, aby bola rodina spokojná,“ hovorí. 

Čítajte tiež: Po 10 rokoch manželstva som prišla na to, ako udržať iskru vo vzťahu dlhodobo: Táto jedna vec nás dodnes napĺňa

Nakoniec som pochopil, že to bolo dôležité aj pre ňu samotnú, nielen pre rodinu

Avšak keď mali zhruba tri mesiace pred svadbou, Elena prišla z návrhom, ktorý ho mierne povedané zaskočil. Vraj či by mohli od tohto momentu až do svadobnej noci byť bez sexu. „Nakoniec som pochopil, že to nielen jej rodina, ale aj v Elene sa niečo pravdepodobne zmenilo a chcela niečo urobiť správne, ako to naša viera káže. Odôvodňovala to aj slovami, že sa budeme na to aspoň viac tešiť a cíti, že je to tak správne, aby sme sa do svadby zdržali, keď uváži ako rýchlo sme na začiatku do toho vhupli. Priznám sa, keď ste zvyknutí, že máte niečo pravidelne a zrazu sa máte ovládať, pre mňa ako muža, ktorý po svojej budúcej manželke veľmi túži, to nebolo vôbec ľahké. Ale som na seba hrdý, pretože som to zvládol. Ani raz som nepomyslel na neveru, pretože mi záležalo na tom, že je to pre ňu dôležité,“ dodáva.

Neprehliadnite: Učinila som jedno rozhodnutie bez vedomia svojho manžela: Bojím sa, že keď na to príde, neodpustí mi to

Nebola to len skúška vernosti, ale toho, čo prišlo potom

Nakoniec ako priznáva im to bolo len na osoh, pretože to bola nielen akási skúška vernosti, ale aj skúška toho, že nech by sa v živote stalo hocičo, prečo by spolu s manželkou nemohol na chvíľu sexuálne žiť, vydrží. Taká chvíľa aj prišla, pretože krátko po svadbe Elena otehotnela a mala pomerne náročný posledný trimester aj popôrodné stavy, počas ktorých ho na chvíľu v posteli odmietala: „Myslím, že tým, že som na ňu sexuálne nenaliehal a nič jej nevyčítal, sa naše manželstvo ešte viac utužilo,“ končí svoj príbeh náš známy. 

- Najčítanejšie -