Presunúť na hlavný obsah

Očistná diéta zložená zo slovenského korenia: Pomáha pri redukcii váhy a takto je najaktívnejšia

Chudnutie a diéty

Jednoduchým spôsobom, ako prečistiť svoj organizmus je práve očista za pomoci korenia. To totiž obsahuje aktívne látky, ktoré mu dodávajú chuť a nie je preto inak neaktívnou zložkou. Objavte aj vy jeho potenciál.

Aktívne koreniny, ktoré zlepšujú trávenie a podporujú chudnutie, máme aj v našich slovenských vodách. Sú nášmu organizmu bližšie a vôbec nemusíme hľadať ďaleko, aby nám pomáhali udržať bruško ploché a odbúravali tuk. Slovenskou super potravinou je bezpodmienečne rasca. Jej účinky môžete cítiť aj v pokrmoch, funguje však aj sama na základe jej namiešania v nápoji.

Prečítajte si tiež: Čo je dôležitejšie pri snahe zbaviť sa tukových vankúšov okolo brucha: Strava alebo pohyb?

Všetky tieto vitamíny a enzýmy

Ak chcete toto korenie využívať čo najlepšie, pozrite sa na jeho zloženie zblízka. Obsahuje meď, železo i horčík a takisto podiel vitamínu A, E, C a niekoľko vitamínov zo skupiny B. Dôležité pre naše chudnutie sú však enzýmy, ktoré rasca dokáže ovplyvňovať. Podporuje vylučovanie pankreatických zložiek, ktoré podporujú trávenie a fungujú ako skvelý neutralizátor kyselín v žalúdku. Vášmu telu tak rasca pomôže s účinným detoxom a ustálením trávenia, ktoré jednoducho podporí. 

Takto je najaktívnejšia

Nápoj, ktorý vznikne z tohto korenia vám vie pomôcť už v priebehu týždňa. Chudnutie s ním bude jednoduché a efektívne. Stačí, ak čajovú lyžičku tohto korenia zľahka opražíte na panvici. Prudké opečenie z nej vylúči aktívne látky, bude príjemne teplá a v nápoji sa efektívne rozvinie jej chuť. Na takéto množstvo použite asi 250 mililitrov vody a pre väčší efekt pite 2krát denne. 

Mohlo by vás zaujímať: Skrytý dôvod, prečo priberáte v oblasti brucha: Ak sa váš pás mení na tvar jablka, mali by ste prehodnotiť túto vec

Pomáha pri redukcii váhy

Môžete rascu však využiť aj ako drvenú pochutinu, ktorá má pozitívny vplyv na zloženie lipidov v ľudskom tele. Pomáha znižovať množstvo telesného tuku v tele a zbavuje krv nepríjemného vysokého cholesterolu. Podrvenú si ju pridajte do jogurtu či ranného smoothie a nechajte ju odvodniť váš organizmus. Zrýchli spaľovanie a vy sa budete cítiť hneď ľahšia.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus