Ľudia sa najčastejšie rozvádzajú kvôli tejto jednej chybe: Robíte ju vo vzťahu aj vy?

Áno, vzťahy sú komplikované. A po rokoch obzvlášť. Viete však, akej chyby by ste sa nemali dopúšťať, ak chcete, aby vám to v manželstve naozaj fungovalo?

Ľudia sa najčastejšie rozvádzajú kvôli tejto jednej chybe

Ľudia sa najčastejšie rozvádzajú kvôli tejto jednej chybe

Zdroj: Profimedia

Štatistiky nepustia, rozvodosť je v súčasnosti oveľa vyššia ako kedysi. A nie je to len dobou. Viete však, aký je najčastejší dôvod mnohých rozvodov? Na oko banálna a bežná chyba je pri rozpade mnohých vzťahov naozaj kľúčová. 

Mohlo by vás zaujímať: Učinila som jedno rozhodnutie bez vedomia svojho manžela: Bojím sa,že keď na to príde, neodpustí mi to

Toto je najväčšia chyba

Nie, nejde o vášeň, romantiku, či toľkokrát skloňovanú intimitu. Je totiž niečo, čo je vo vzťahu oveľa dôležitejšie a pritom tomu neprikladáme veľmi význam. Obyčajná komunikácia. Áno je to fakt. Kým na začiatku väčšiny našich vzťahov, nám nerobí problém baviť sa s partnerom aj hodiny, rokmi od toho upúšťame. Ruku na srdce, kedy ste mali naposledy so svojou polovičkou večer, ktorý ste trávili obyčajným rozhovorom? Ale takým, na ktorý by ste sa aj sústredili a skutočne ho vnímali. Ak do toho odpovedáte deťom a "ťukáte" do počítača, to sa neráta. 

Hodina denne dokáže zachrániť váš vzťah

Psychológovia a vzťahoví coachovia sa zhodujú na jednom. Stačí hodina denne, ktorú venujete s manželom obyčajnému rozhovoru a váš vzťah to udrží roky funkčný. Bavte sa o tom, aký ste mali deň, čo ste zažili, čo sa vám páčilo, prekvapilo vás, ale diskutujte aj o tom, čo vás trápi. Práve pocity sú základom dobrej komunikácie. Sledujte partnera, vnímajte jeho mimiku, gestá. Jednoducho ho počúvajte. Presne tak, ako v čase, keď ste sa spoznali. Spomínate si na prvé rande a to ako ste s nadšením počúvali všetko, čo vám hovoril? Nie, nikto od vás nechce, aby to bolo úplne totožné. Ale čosi z toho momentu by ste si mali osvojiť na roky. Len vtedy totiž dokážete fungovať bez banálnych škriepok a hádok,  ktoré vznikajú mnohokrát celkom zbytočne. Iba preto, že toho druhého nevnímame. Ten sa potom cíti nedocenený, nevypočutý, nepotrebný a to je už len krôčik k vzťahovej katastrofe. 

Dopúšťate sa tejto chyby aj vy?

Áno
209
Nie
123
Hlasovalo: 332

Takže nezabúdajte, že základom dobrého manželstva je práve komunikácia. A s ňou ide ruka v ruke všetko ostatné. Láska nevynímajúc. No čo, skúsite sa aj vy doma na túto jednu vec viac sústrediť? 

Čítajte tiež: Prežila som lásku ako z filmu: No táto jediná chyba rozbila naše šťaste, dopúšťate sa jej aj vy? 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba