Presunúť na hlavný obsah

Raňajkujte ako Francúzky: Vďaka tomuto jedálničku nepriberajú, aj keď jedia sladké, držia sa totiž zlatého pravidla

Chudnutie a diéty

Ak túžite po dokonalej figúre, skúste to ako Francúzky. Tie presne vedia, čo je v strave základ. Pozrite sa, na čo nedajú dopustiť.

Francúzky sa môžu pochváliť skutočne dokonalou postavičkou. Aj Vám to občas pripadá, že dostali do vienka nejaký zoštíhľujúci gén? Omyl. Jednoducho len vedia, čo a kedy jesť. Nám sa podarilo odhaliť, vďaka čomu sa udržiavajú vo forme a prečo sa ručička na ich váhe neustále udrživa približne v rovnakej rovine.

Mohlo by vás zaujímať: Stačí táto jedna veta a prinútite muža, aby vás pozval von, aj keď si s ním len píšete: Vyskúšate?

Prečo Francúzky nepriberajú?

Čaro ich postavy je pomerne jednoduché. Nikdy sa nevážia a doprajú si všetko na čo majú chuť. Pýtate sa, ako je potom možné, že majú postavičky ako prútik. Namiesto váhy používajú svoje obľúbené nohavice. Ak zistia, že ich o niečo viac tlačia ako kedysi, na pár dní vynecahjú obľúbené šišky, palacinky, či pizzu. Vo chvíli, keď sa cítia opäť vo forme, doprajú si ich znova. 

Francúzsky paradox - čokoláda, víno a pečivo, no napriek tomu sú štíhle

Ženy z krajiny galského kohúta, majú v stravovaní jasno. Presne vedia, čo si môžu a nemôžu dopriať. Avšak napriek všetkému, nie sú zastankyňami toho, že by ste si nemali odopierať to, na čo máte chuť. Pokojne si doprajte čokoládu, chlieb, či víno. Jedna porcia akéhokoľvek jedla by však nemala mať viac než 180 gramov. Ak napríklad milujete cestoviny, dajte si 5 lyžíc a potom si siahnite po niečom zdravšom. 

Raňajky sú pre postavu alfou a omegou

Naučte sa jedení uprednostňovať kvalitu pred kvantitou. Francúzky napríklad nedajú dopustiť na sladké raňajky. Dajte si kvalitný čokoládový croissant, taký s vysokým podielom kakaa. Hneď z rána tak doplníte telu potrebnú dávku cukru a neskôr počas dňa ju už telo nebude vyžadovať. Jednoducho ráno si doprajte všetko na čo máte chuť. Bagetku, chlieb s maslo, či spomínanú čokoládu. Nevyhnutnosťou je dodržiavanie pitného režimu. Kdekoľvek ste, majte pri sebe fľašu vody. A obzvlášť ráno nezabudnite vypiť dva poháre hneď nalačno.

Príklad raňajok

Prvý chod: bagetka so syrom a šťava z čerstvých pomarančov

Druhý chod: čokoládový croissant a káva

Tretí chod: karamelizovaná hruška a dva poháre vody

Francúzsky raňajkujú aj dve hodiny a jedlo si vychutnávajú. Tak to skúste ako oni a skutočne si doprajte!

Prečítajte si: Ako sa správa zamilovaný muž v znamení sebavedomého leva? Takého partnera by chcela každá žena

Vyskúšate jedálniček Francúzok?

spolu hlasovalo 167 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus