Presunúť na hlavný obsah

Nechcete, aby vám po silvestrovskej noci bolo ráno zle? Zjedzte pred večerom tento jeden zázrak

Zdravie

Počas Silvestra si doprajú viac alkoholu aj ženy, ktoré naň nie sú príliš zvyknuté a potom to môže dopadnúť katastrofálne. Ak si nechcete urobiť hanbu, ale naopak prežiť oslavu Nového roka bez ujmy na zdraví či egu, zjedzte pre popíjaním túto potravinu a ste zachránené.

To, že netreba piť alkohol na prázdny žalúdok je všeobecne známy fakt. Dôležité je zjesť niečo sýte a výžive, aby vám alkohol nenarušil steny žalúdka. Ak ste sa však nestihli najesť pred párty a čas ste radšej venovali príprave zovňajšku či skúšaním, schmatnite cestou z bytu či domu aspoň banán. Prezradíme vám prečo. 

Zázrak v podobe banánu

Jedným z najlepších trikov, ako sa vyhnete opitosti, je zjesť banán alebo aj dva predtým, než začnete požívať alkohol. Keďže je toto ovocie klzké a prirodzené lepkavé, pokryje steny vášho žalúdka na dlhý čas, takže nehrozí, že by ste sa opili tak, aby vám bolo zle. Zároveň vám banán dodá do tela okamžitú glukózu, takže vás zároveň vzpruží a dodá energiu na silvestrovskú noc. 

Prečítajte si: Tajný drink na krásu, vďaka ktorému budete vyzerať mladšie: Zbavíte sa aj tuku na bruchu

Poradí si aj s opicou

Banán vás zachráni aj na ďalšie ráno. V prípade, že budete mať opicu alebo sa budete cítiť kvôli alkoholu pod psa, zjedzte banán krátko po prebudení. Keďže nadmerný príjem alkoholu eliminuje dodávanie draslíka do tela, banány sa postarajú o rýchle dodanie tohto základného a dôležitého minerálu pre náš organizmus. Takže, ak sa chystáte na veľkú oslavu, baná a pohár vody si pripravte na nočný stolík už teraz. 

Diskusia k článku

comments powered by Disqus