Presunúť na hlavný obsah

Milenec snov: Na čom ženám v posteli naozaj záleží?

Sex

Predstavy mužov a žien o tom, čo sa ich polovičke v posteli páči, sú často dosť ďaleko od pravdy. Aj preto sme sa spýtali niekoľkých Sloveniek na to, čo je podľa nich v posteli naozaj dôležité.

Sex a erotika sú významnou súčasťou nášho života. Pre spokojnosť človeka je podstatné, aby aj v tejto oblasti všetko klapalo. Preto je dobré poznať očakávania opačného pohlavia.

Na veľkosti (ne)záleží

Muži si neraz predstavujú, že všetky ženy túžia po prirodzení obrovských rozmerov. Opak je však v tomto prípade pravdou – väčšine dám vyhovuje priemer (čo je okolo 13 centimetrov pri erekcii), alebo iba jemný nadpriemer. „Mala som milenca s naozaj malou pýchou a tých pár centimetrov mi tam trochu chýbalo. Na druhej strane, mala som aj frajera s obrovským prirodzením a to bolo ešte horšie. Vášnivé milovanie vlastne neprichádzalo do úvahy, bolo mi to nepríjemné,“ hovorí Zuzana a dodáva, že v tomto prípade je naozaj najlepšia zlatá stredná cesta.

Vzrušenie vzrušuje

Ženy chcú mať pocit, že muža vzrušujú a sú preňho neodolateľné. To sa do veľkej miery prejaví práve tvrdou erekciou. „Ten pocit je pre mňa neuveriteľne vzrušujúci. Preto mám doma niekoľko balení povzbudzujúceho nápoja Green Love. Zatiaľ ma nesklamal,“ usmieva sa Erika. Objavia sa občas problémy s erekciou aj vo vašom vzťahu? Lepšie ako siahať hneď po tabletkách je skúsiť prírodné riešenia, akým je aj nápoj Green Love. Využíva čínsku medicínu a dokáže v tejto oblasti pomôcť aj bez nepríjemných vedľajších účinkov. Mužovi dodá vitalitu a zlepší prekrvenie tam, kde treba. Stačí si ho dopriať polhodinu pred akciou.

Pozornosti nikdy nie je dosť... na tých správnych miestach

V tomto sa zrejme zhodnú ženy na celom svete – klitoris je priveľmi citlivý na to, aby sa naň zabúdalo. Podľa jednej z najväčších štúdií zameraných na ženské preferencie uverejnenej v Journal of Sex and Marital Therapy je dráždenie klitorisu takmer nevyhnutnosťou. Až 72 percent žien uviedlo, že vďaka nemu dosiahnu orgazmus, alebo je ich orgazmus intenzívnejší. „S tým môžem len súhlasiť,“ smeje sa Lenka. Iba pätine žien pritom stačil na dosiahnutie orgazmu pohlavný styk sám osebe.

Komplimenty nič nestoja

Najmä v dlhodobých vzťahoch sa môže stať, že kedysi pravidelné lichôtky zrazu počuť čoraz menej. Žena sa však oveľa ľahšie uvoľní, keď vie, že sa partnerovi páči, aj keď pribrala 5 kíl. Vtedy nemá problém s tým, že je zažaté svetlo, a v spálni je uvoľnená. Svoje o tom vie aj Ema: „Mala som problémy s pokožkou na tele a začala som sa preto vyhýbať sexu cez deň alebo pri svetle. Vtedajší priateľ ma dokázal presvedčiť o tom, že som stále krásna, a hlavne vďaka tomu som si vedela chvíle v posteli opäť užiť.“

Spálňa plná vášne

Vzrušenie by sa zo spálne nemalo vytrácať a je skvelé, keď sa muž snaží občas prísť s nejakou novinkou – či už ide erotickú pomôcku, alebo novú polohu. „Môj partner mi vždy raz za čas pripraví nejaké prekvapenie. Niekedy romantický večer s 30 sviečkami okolo postele, inokedy zase prinesie erotickú hračku, ktorú spolu vyskúšame,“ prezrádza spokojná Eva. Ona sama ho pritom tiež občas niečím prekvapí – teraz má prichystaný práve nápoj Green Love, ktorý stimuluje muža v posteli k najlepším výkonom„Som zvedavá, ako to dopadne. Počula som, že je skvelý, tak uvidíme,“ dodáva Eva s úsmevom.

Omamná vôňa tela

„Ak mi muž nevonia, je to pre mňa dôvod na rozchod. Škoda, že to zväčša zistím až po sexe,“ hovorí Dana. Existujú predpoklady, že aj pomocou osobného pachu si žena vyberá partnera, s ktorým má vyššiu šancu splodiť zdravé dieťa. Niet divu, že niektoré firmy stavili na parfumy, ktoré obsahujú umelé feromóny a sľubujú mužom zvýšený záujem opačného pohlavia. V každom prípade, telesný pach človeka môže ovplyvňovať množstvo vecí – od jedálnička až po zdravotné problémy. Ak sa náhle zmení a je výraznejší, môže to byť dôvod na návštevu lekára či na zdravší jedálny lístok.

Predohra je povinná

O jej dôležitosti sa napísalo množstvo článkov, no nie vždy je samozrejmosťou. Bozky, hladkanie, erotická masáž, orálny sex či iné vzrušujúce „hrátky“ však do postele určite patria. V jej ideálnej dĺžke sa pritom odborníci nezhodujú a výsledky rôznych štúdií sa líšia. Približne 10 minút je však hodnota, ktorá sa objavuje pomerne často. „Dobrá predohra je taká, na ktorej konci sa už neviem dočkať reálneho sexu. Koľko trvá, netuším, niekedy možno len 3 minúty, inokedy aj 20,“ približuje Veronika.

Kus erotiky na Vianoce

Aby sex naozaj stál za to, vytvorte mu ideálne podmienky. Uvoľnite sa, nemyslite na prácu a na úlohy, ktoré vás čakajú, skúste úplne vypnúť. Zapáľte sviečky, pustite peknú hudbu a pripravte partnerovi Green Love. Aj vďaka nemu sa vám podarí vyčariť uvoľnenú atmosféru, v ktorej obavy či zábrany nemajú miesto. Storočiami overené zložky ako bobuľky goji či ženšen priaznivo vplývajú na mužské prežívanie intímnych chvíľ. Práve vzrušujúce chvíľky s Green Love môžu byť pre vašu polovičku tým najkrajším vianočným darčekom.

SPOZNAJ GREEN LOVE

Pripravené v spolupráci s Green Love.

Advertoriál