Presunúť na hlavný obsah

Angelina Jolie patrí medzi najkrajšie ženy sveta: Dermatologička prezradila, v čom je tajomstvo jej krásy

Zahraničné celebrity

Herečka Angelina Jolie patrí medzi najkrajšie ženy sveta. Každá z nás túži poznať beauty triky svetových hviezd a obkúkať od nich starostlivosť o pleť. Takto o ňu dbá hollywoodska ikona.

Angelina v rozhovore pre InStyle prezradia, že k starostlivosti o pleť ju priviedla jej mama Marcheline Bertrand. Tá ju zaviedla na prvú návštevu k dermatologičke potom, čo sa jej objavila prvá jazva na pleti. Odborníčka jej od mala vštepovala, aby bola čo najprirodzenejšia. 

K pleti je šetrná a jemná

Dermatologička Rhonda Rand sa stará nielen o herečku, ale aj o jej deti a množstvo iných áčkových celebrít. Je obľúbená hlavne preto, lebo o svojich klientoch nehovorí. Pri Angeline urobila s jej dovolením výnimku, s jej dovolením a prezradila, ako sa stará herečka o pleť. „Keď Angelina vedela, že sa chytá na hereckú kariéru, chcela sa o pleť postarať čo najlepšie. Nikdy nebolo potrebné urobiť veľa, keďže je prirodzene krásna. Čo naozaj potrebuje je akurát kvalitný opaľovací krém, správne čistenie s jemným prostriedkom, antioxidantmi, niekedy glykolovou kyselinou či prírodnými produktmi," vysvetľuje dermatologička. Podľa nej by sa mali ľudia všeobecne vyhýbať kozmetike s vysokým obsahom chemikálií. 

Mejkap nosí iba v práci 

Ďalším tajomstvom je, že počas bežného dňa nenosí mejkap. Snaží sa, aby pleť zbytočne nezaťažovala. Nalíčenú ju uvidíte iba na filmovom plátne alebo červenom koberci. Zároveň aj makeup artisti si dávajú pri práci s ňou pozor na to, aké produkty používajú, keďže je veľmi opatrná v tom, čo si nechá aplikovať na pleť. 

Chráni sa pred slnkom

Všimli ste si, že Angelina má veľmi bielu pokožku? Je to preto, že opaľovanie veľmi neuznáva, pretože slnko môže za starnutie i pigmentové škvrny. Herečka sa preto natiera kvalitnými opaľovacími krémami, a takisto nosí často klobúky. Dôležitú úlohu v jej starostlivosti o pleť teda zohráva ochrana pred slnkom, ale aj hydratácia. Niekedy, keď natáča film v slnečnom podnebí a vyhodí sa jej pigmentácia, dermatologička jej prejde pleť IPL svetlom a pleť má znovu peknú a žiarivú. 

- Najčítanejšie -