Presunúť na hlavný obsah

Detoxifikačný plán na rok 2019: Táto diéta zmení váš život a okamžite vám pomôže s trávením

Chudnutie a diéty

Ťažké obdobie pre náš žalúdok práve začína. S príchodom Vianoc sa u mnohých menia aj stravovacie návyky, po novom roku sa však vráťte do normálu a užite si štíhle telo i pokojnú myseľ. Tento detox roku 2019 si vás získa na prvé ochutnanie.

Detoxifikačný plán, ktorý chutí a navyše pomáha chudnúť? Nie nesníva sa vám. Taká je predpoveď na rok 2019, ktorá káže prestať s umelými diétami a nahradiť všetku neprirodzenú stravu práve prírodnými aspektami. Začnite rok 2019 s nadhľadom a pomôžte po sviatkoch svojmu tráviacemu ústrojenstvu. Tento detox si zamilujete.

Mohlo by vás zaujímať: Naučte sa jednoduchú techniku ​​na dosiahnutie užšieho pásu: Dá sa to zvládnuť za menej ako 3 týždne

Prírodné, ale chutné

Nemusíte sa báť, že by vám v roku 2019 chýbal záujem o varenie. Táto sezóna prináša nový pohľad na túto aktivitu, pretože vyzdvihuje všetky pozitíva domácich a doma pripravených surovín. Počas roka 2019 prepadnite aj vy práve hitu menom polievky a ich detoxu. Takto budú vplývať na vaše telo.

Podobná podstata akú má aj džús

A predsa to džús nie je. Polievka je väčšinou pripravovaná zo zeleniny a teda má menší glykemický index ako máme možnosť vidieť v džúsoch. Po sviatkoch navyše dokáže teplá strava v podobe tekutiny obnoviť trávenie. Toto je jedlo je bohaté na minerály a vitamíny, taktiež je plné vody, ktorá je však prirodzenou súčasťou zeleniny. Už tri dni na spomínanom detoxe a vaše telo sa bude cítiť ako znovuzrodené. Určite vyskúšajte nasledovné kombinácie, ktoré budú v roku 2019 veľmi populárne.

Polievková očista

Ak neváhate ráno začínať kávou, prečo do nového roka nevkročiť práve spomínaním jedlom v podobe polievky. Ranná dávka sľubnej kombinácie mrkvy a zázvoru dokáže naštartovať metabolizmus a očistiť obličky. Okrem iného je zázvor zázrakom pri akejkoľvek chorobe, ktorá sa môže na vašom tele v zime objaviť. 

Prečítajte si tiež: Naše telo prijíma cukry dvoma spôsobmi: Takto zabránite tomu, aby ich premieňalo na tukové vankúše

Podobne sa dá zázvor vmiešať aj do inej kombinácie, hneď ako vás omrzí na oči výživná mrkva. Kel s karfiolom, ktorý iba podusíte a rozmiešate ponorným mixérom vie byť výživou na celý váš dlhý deň. 

Spoľahnite sa na exotické korenia

Samotná detoxifikácia k nám prišla z ďalekých krajín. Niet sa čomu čudovať že Indovia, ale napríklad aj ľudia v Mexiku sú omnoho zdravší ako my v Európe. Počas roka 2019 si rozšírte obzory a prepadnite trendy korenín. Klasické karí sa hodí k bazalke, ktorá dochutí naozaj čokoľvek. Podobne postupujte s chilli, nezabúdajte na kurkumu, ktorá je skvelým prostriedkom na prečistenie žalúdka i zbavenie sa nánosu na pľúcach.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus