Presunúť na hlavný obsah

Top trendy v plesovej sezóne 2019: Šaty, ktoré budú IN a tie, ktoré v novom roku už nenoste

Móda

Plesová sezóna je za dverami a s ňou aj každoročná dilema, čo na seba. Každá chce zažiariť a mať preto prehľad v najnovších trendoch nikdy nie je na škodu, tak poďme na to.

Netreba zvýrazňovať hlboký výstrih

Krásny dekolt žene pristane, o tom nepochybujeme. Ples si však žiada niečo sofistikovanejšie a pri elegancii najvyššieho rádu nie je úplne na mieste. Veľmi pôsobivý je výstrih na chrbte, ktorý v prípade plesovej róby dokáže so ženským telom skutočné zázraky na počkanie. V takýchto šatách budete chcieť pretancovať celú noc.

Inšpirujte sa: Typy náušníc, ktoré môžete nosiť s dlhou plesovou róbou: Stavte na tieto kúsky plné lesku a originality

Návrat k čipke

Úzky strih šiat a čipka. Tá tu vždy bola a na svoju príležitosť si ticho počkala, o to viac si dnes získava slávu. Niet ženy, z ktorej by práve čipka  neurobila kráľovnú večera. Je to akási stávka na istotu, ale aj s čipkou to musíte vedieť. Čím jednoduchší strih, tým viac vynikne vaša krása a jemnosť.

Žiadny barok, prednosť má jednoduchosť

Ako princezná sa môžete cítiť v nadýchanej róbe, avšak jednoduchého charakteru. Tu je dôkaz, že všetko sa dá docieliť k spokojnosti nositeľky. V jednoduchosti je krása a opäť sme sa o tom presvedčili pri tomto modeli. Neprehliadnuteľný skvost. 

Model s priesvitnými vložkami

U žien sa teší popularite. Tylové šaty s transparentnými vložkami sa držia v plesovej móde niekoľko sezón a zdá sa, že ženy ich milujú. Budete sa cítiť také sebavedome, že nebudete chcieť, aby táto noc skončila.

Samostatne sukňa a top v znamení vrstvenia

Novinkou roka je vrstvenie. V plesovej róbe to predstavuje separátnu časť sukne a topu. Môžete nechať pracovať svoju fantáziu, vždy je však lepšie najskôr sa inšpirovať od tých najlepších. Tento styling je odvážny, no dokonalý. 

Odhalené ramená ako symbol ženskosti

Ramená ako najnovšia ženská zbraň. Špagetové ramienka si môžu dovoliť štíhlejšie dámy, ktoré majú nádherne vypracované ramená a ruky. Tieto šaty si to jednoducho žiadajú. O to potešujúci je potom výsledok, veď posúďte samy.

Neprehliadnite: Topánky, v ktorých vydržíte pretancovať celú noc: Buďte v pohodlí a štýlová zároveň

Ani tá najjednoduchšia čierna nie je nudná

Čierna je slávnostná farba a reči o tom, ako je nudná, opäť vyvraciame týmito skvelými skvostami. Nič nepôsobí elegantnejšie ako práve čierna a pokiaľ žene kopíruje ešte aj siluetu, je to hotový femme fatale výsledok. 

A aké šaty na ples radšej nevoliť?

Opakovanie je matka múdrosti a v prípade plesu, na ktorom chce každá žena čo najviac zažiariť, to platí dvojnásobne. Niekedy sa nám totiž prílišná snaha o dokonalosť obráti a vytvoríme presne opačný dojem. Aké šaty sú na ples nevhodné?

  • krátke kokteilové šaty 
  • reprezentačný ples alebo honosnejšie plesy si vyžadujú striktné dodržiavanie etikety, dlhé šaty so širokou spodničkou alebo šaty s vlečkou
  • šaty, ktoré príliš odhaľujú a môžu pôsobiť vulgárnym dojmom
  • letné šaty z ľahkého materiálu
  • telové silonky, vyčnievajúca spodná bielizeň sú absolútne prehrešky

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe