Presunúť na hlavný obsah

Celé týždne som dostávala zásielku červených ruží: Keď som zistila, kto mi ich posiela, nečakala som to

Sex a vzťahy

Timea prežila traumu a do ďalšieho vzťahu sa nechcela hrnúť. Pravidelná zásielka červených ruží ju však nenechala chladnou. Kto bol ten záhadný, kto jej ich posielal, to nečakala.

Prežila traumu a do ďalšieho vzťahu sa nechcela hrnúť

Naša čitateľka Timea je podľa vlastných slov nenápadná, celkom obyčajná žena. No keby ste ju videli, rozhodne by ste o nej nepovedali, že je úplne obyčajná. Hoci prehnane na seba neupozorňuje ani svojou vizážou ani oblečením, na prvý pohľad je vidieť, že táto žena je jednoducho skvelá po všetkých stránkach. Napriek nášmu hodnoteniu, Timea neregistruje, aký má na mužov vplyv a v podstate sa o nich ani veľmi nezaujíma. Má však na to svoj dôvod: „Stala som sa vdovou len dva roky po svadbe. Mala som krásny vzťah a plánovali sme spolu toho tak veľa zažiť. No nebolo nám dopriate. Veľmi to bolelo, pretože odišiel náhle, a hoci to bolí do dnešného dňa, snažím sa ísť ďalej a uchovať si len všetko to pekné medzi nami. Sú to už tri roky, ale mám pocit, že na nový vzťah nie som ešte stále pripravená,“ vyznáva sa zo svojho neľahkého životného údelu Timea. 

Mohlo by vás zaujímať: Silvestrovská noc ma zmenila od základov: Stalo sa niečo, vďaka čomu som pochopila, o čom je skutočný život 

Nečakaná zásielka v podobe kytice červených ruží

Ako nám opísala, jeden piatkový večer jej prišla nečakaná zásielka, kytica červených ruží bez akejkoľvek vizitky, od koho sú. „Najskôr som si myslela, že sa niekto pomýlil, našla som ich ležať na prahu  dverí môjho bytu. Prekvapilo ma to, ale nejako som tomu nevenovala ďalší týždeň pozornosť,“ opisuje naša čitateľka. 

Ďalšia kytica červených ruží na prahu jej dverí

Potom sa však stalo, že taká istá zásielka červených ruží prišla znova, v ďalší piatkový večer, keď bola doma sama v byte a čítala si knihu. Niekto zazvonil a odišiel tak rafinovane, že ho nikde nezahliadla. Bolo to zvláštne a celkom ju aj začalo zaujímať, kto jej tie ruže posiela. „Tá istá situácia sa opakovala ešte niekoľko týždňov. Priznávam, nenechalo ma to chladnou. Dokonca som sa tej kytice červených ruží nemohla dočkať každý týždeň. Akoby sa zrazu začalo niečo vo mne prebúdzať. Niečo, čo bolo traumou, ktorú som prežila, hlboko pochované a teraz mi tie ruže prinášali číru radosť,“ objasňuje Timea ďalej. 

Čítajte tiež: Opustila som dlhoročného partnera kvôli inému mužovi: Týmto mi totálne pomotal hlavu

Napokon prišla jedna kytica aj s pozvaním

Celé týždne prichádzali kytice červených ruží bez vizitky, kartičky, čohokoľvek, čoho by sa mohla Timea chytiť. Už si začala myslieť, že je to akýsi fantóm. No nakoniec prišla jedna konečne s kartičkou, na ktorej bolo napísané: „Krása týchto ruží nie je nič v porovnaní s krásou ich majiteľky. Tvoj úsmev mi vždy prežiari deň. Ak ti tieto ruže priniesli aspoň kúsok radosti do života, prijmi moje pozvanie na večeru, aby si zistila, ktorý zaľúbený blázon ti ich posiela.“ Na kartičke bolo ešte miesto a čas, kde sa majú stretnúť aj to, ako ho spozná. 

Pozvania sa Timea skutočne naľakala. Kým to boli ruže a len akýsi neznámy, bolo to celkom príjemné a nemusela nič riešiť. Avšak teraz ju o stretnutie žiadal reálny muž a bola z toho celá nesvoja. Mala ešte celý týždeň na rozmyslenie, no nakoniec sa poradila so svojou dobrou priateľkou, ktorá ju v tom podporila. Vraj nikde nie je napísané, že s ním musí hneď začať chodiť, ale nech dá sebe aj jemu šancu, keď do toho investoval toľko času aj peňazí.

Neprehliadnite: Kolega v práci mi neustále dvorí: Podstatný detail však stále zamlčiava 

Hoci to bol najskôr šok, potom jej odľahlo

„Na to stretnutie som išla. Keď som uvidela dotyčného muža s ďalšou kyticou červených ruží pri stole, nezmohla som sa na slovo. Bol to môj nadriadený v práci, Robo. Bol o niečo starší odo mňa, ale veľmi milý a skutočne ľudský. No nikdy som si nevšimla, že by som sa mu páčila, hoci sme vedeli prehodiť aj viac ako slovíčko a nie len o práci. Hoci to bol na začiatku šok, videla som, že v rozpakoch je aj on. A bolo to také milé. Zrazu som však prestala cítiť obavy, pretože som ho vlastne poznala a vedela, že je to skvelý chlap,“ opísala Timea, ktorá neskôr prijala aj Robovo ďalšie pozvanie a hoci to napreduje len pomaly, napreduje a Timea sa cíti znova šťastná ako kedysi.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe