Presunúť na hlavný obsah

Môj muž mal krízu stredného veku po 40-tke: V jeho okolí sa objavil zástup mileniek, vyriešila som to po svojom

Feminity

Áno, vieme, nevera bolí. A o to viac, keď zistíte, že muž po vašom boku ju mal ako novodobý šport.

Tá z nás, ktorá si prešla neverou dobre vie, že je to niečo, čo vás vo vzťahu zradí a bolí oveľa viac ako čokoľvek iné. Odrazu si človek pripadá, že žil s niekým, koho vlastne vôbec nepoznal. Zdá sa vám, že mesiace, ste mali po boku niekoho cudzieho. Odrazu sa ocitnete v inej dimenzii. Vo svete, do ktorého vlastne nepatríte. A o to náročnejšie to je, ak zistíte, že tou ”druhou” v živote vašej polovičky ani zďaleka nebola len jedna žena. Presne týmto si prešla Klára. Dostala od života lekciu, ktorá bola bolestivá, no o to viac ju paradoxne posilnila. 

Prečítajte si tiež: Na Vianoce prišla mužovi tesne pred večerou SMS od neznámej ženy: Vyvolalo to doma hádku s takýmto koncom

Zmena prichádzala postupne

Sotva jej manžel oslávil štyridsiatku, akosi sa zmenil. Nie nebolo to lusknutím prsta ani sfúknutím sviečok na torte. Prichádzalo to postupne a trvalo to približne pol roka. Najskôr začal každé ráno behávať, o týždeň na to, k tomu pridal večerné hodiny vo fitku s trénerom. No a o mesiac zase box. Klára si to vysvetľovala tým, že sa jednoducho zľakol veku a chce sa udržiavať vo forme. No postupom času si začala uvedomovať, že čoraz viac času trávi po práci sama. Alan prichádzal domov pravidelne po desiatej večer. ”Každý jeden večer som trávila sama, priznám sa, že snáď nikdy v živote som sa necítila osamelejšia ako v tomto období. A tak som začala pátrať.” 

Nečakané odhalenie

Klára zistila, že hoci ranný beh aj ranným behom bol, večerné fitko veru nie. V tom čase sa jej muž stretával s rôznymi ženami. Brával ich na spoločné večere, masáže, do kina, či na nákupy. ”Áno, tušíte správne sledovala som ho. Presne 14 dní. A bilancia? Každý večer, iná žena. Bola som v šoku. Sklamaná a smutná zároveň. Pripadala som si ako v zlom sne. Nikdy by mi ani len nenapadlo, že niečoho takého je schopný chlap, ku ktorému si každý večer ľahnem do postele.”

Prekvapivé, ale účinné

Hoci väčšina žien by sa s takýmto mužom okamžite rozviedla, Klára to neurobila. "Rozhodla som sa s ním zostať. Chcela som aby aj on zistil, aký je to pocit, keď vám niekto takýmto spôsobom ublíži. A bez toho aby som mu povedala, že niečo tuším o jeho aférkach, som sa začala stretávať s rôznymi mužmi. Išlo čisto len o kávičky a nevinné večere. Všetko som vždy pripravila tak, aby na to Alan prišiel. Rovnako ako ja, mi to však nepovedal. Ale stalo sa niečo zásadné. Hneď ako odhalil moju fingovanú neveru, prestal sa stretávať s kýmkoľvek. Chodil načas domov, bol pozorný a veľmi citlivý. Aj keď nám takmer nikto po tomto nedával šancu, dodnes sme spolu."

Mohlo by vás zaujímať: Najviac milionárov sa vraj rodí v tomto znamení zverokruhu: Medzi ostatnými vyniká týmito vlastnosťami

Odpustili by ste viacnásobnú neveru?

spolu hlasovalo 650 ľudí

Áno
263
Nie
387

- Najčítanejšie -