Presunúť na hlavný obsah

Prečo nás muži opúšťajú? Toto je 5 hlavných dôvodov, kvôli ktorým neváhajú zahodiť aj roky manželstva

Feminity

Viete kvôli čomu sú muži ochotní ako mávnutím čarovného prútika zahodiť za hlavu všetko, čo ste roky budovali? Vedie ich k tomu 5 naoko zanedbateľných vecí. Oni to však vidia a cítia inak. Pozrite sa, čo je pre nich dôležité, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá.

Občas nám to pripadá, že muži sú skutočne z Marsu a my ženy z Venuše. Najmä, čo sa otázok vzťahu týka. Viete však, prečo nás muži opúšťajú aj po rokoch vzťahu? Čo ich vedie k tomu zahodiť všetko za hlavu? Čo vidia na iných ženách, že sú ochotní vzdať sa všetkého, čo sme roky budovali? Odpoveď je možno oveľa prostejšia ako ste predpokladli. Odhaľte spolu s nami, aké sú najčasjšie dôvody toho, že nás opustia. 

Prečítajte si tiež: Na Vianoce prišla mužovi tesne pred večerou SMS od neznámej ženy: Vyvolalo to doma hádku s takýmto koncom

1. Príliš veľká kontrola a manipulácia

Poznáte to, okamžite ako príde o polhodinu neskôr z práce, spustíte tisíc otázok. Kde bol? S kým bol? A prečo meškal? No a následne začne tisíc výtičiek. Nie je to nič, s čím by dokázal akýkoľvek muž dlšie fungovať a existovať. Hoci vám to je možhno ochotný na začiatku tolerovať, časom stratí trpezlivosť. A verte, že je to tak. 

2. Nedostatok vášne 

Pamätáte si ešte na vaše začiatky? Na motýliky v bruchu, jemné šteklenie a sucho v ústach, keď ste sa stretli? Samozrejme, že po rokoch to už nevnímate tak ako na začiatku, no jedno je isté. Vášeň a intimitu by ste mali vo vzťahu udrživať, či ste na jeho začiatku alebo ste manželmi 20 rokov. Ak totiž muž vo vzťahu prestane cítiť, že ho ľúbite a vyprchá medzi vami iskra, odchádza. 

3. Nedostatok pozornosti

Vo chvíli, keď ste vo vzťahu dvaja, máte na sebe dostatok času. Venujete sa jeden druhému, nič nepotrebujete riešiť, no akonáhle sa objavia deti, toto všetko je predsa len komplikovanejšie. Práve vtedy zabúdame mužom venovať svoju pozornosť a je prirodzené, že im chýba. Mnohokrát sa stane to, že presne to čo nemali doma, hľadajú inde. A veru ak sa nad tým zamyslíte, ani im to nemôžeme priveľmi vyčítať.  

Mohlo by vás zaujímať: Najviac milionárov sa vraj rodí v tomto znamení zverokruhu: Medzi ostatnými vyniká týmito vlastnosťami

4. Chýbajúca sloboda

Ak mu budete zakazovať všetky pánske akcie, lyžovačky, oslavy kamarátov, futbal, či obľúbené aktivity, možno vám to bude istý čas tolerovať, ale časom nie. Muži jednoducho potrebujú slobodu. Je samozrejmé, že vo vzťahu jej je oveľa menej, ale nesmie úplne absetnovať. Inak máte problém. 

5. Nedocenenie ich kvalít

Pokiaľ ich počas dňa zahŕňate len množstvom výčitiek a nedočkajú sa pochvaly, nie je to nič príjemné. Navyše muži potrebujú cítiť, že si ich vážite, vzhliadate k nim a sú pre vás dôležití. Ak to necítia, odchádzajú. Nezabúdajte, že to, čo vo vzťahu nedostanú od vás, nájdu inde. A to je vec, ktorú nezmeníte.


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus