Presunúť na hlavný obsah

Sprievodca do hlbín mužskej duše: Takto podľa mužov vyzerá ideálna manželka

Partnerské vzťahy

Zdá sa, že muži a ženy majú občas úplne rozdielny pohľad na život aj svet. A sem - tam aj vo vnímaní toho, aké kritériá by mala spĺňať taká ideálna manželka. My sme to zisťovali priamo z toho najlepšieho zdroja - od mužov.

Áno, samozrejme ako prvé si na vás muži všimnú vzhľad. Niekoho priťahujú štíhle blondínky, iného brunetky s nejakým tým kilom navyše, ďalšieho potetovaná kráska s piercingami. Požiadavky na vzhľad, svojej vyvolenej sa u mužov skutočne diametrálne líšia. Viete však, ktoré vlastnosti si na žene najviac muži cenia? Aká žena je považovaná za symbol dokonalosti a sú ochotní nazývať ju v budúcnosti svojou manželkou? Ak chcete byť ženou, ktorá bude nosiť jeho priezvisko, čítajte ďalej. 

Prečítajte si tiež: Na Vianoce prišla mužovi tesne pred večerou SMS od neznámej ženy: Vyvolalo to doma hádku s takýmto koncom

Prvý kontakt je dôležitý, no nie rozhodujúci

Hovorí sa, že prvých päť sekúnd pri kontakte je zásadných. No neznamená to, že na základe nich sa buď dáte alebo nedáte dokopy. ”Dôležité sú len na to, aby ste zistili, či medzi vami hrá nejaké chémia. Ak počas toho pochopím, že táto baba by možno mohla byť aj niečo viac ako trebárs len čašníčka, čo mi aktuálne pripravuje kávu, nie je to automaticky o tom, že jej posúvam svoje číslo. Možno sa o dva-tri dni na to miesto vrátim a zistím, či to cítim rovnako. A ak áno a ona mi opätuje úsmev, potom sa s ňou dám do reči. Ďalší level je o tom, či si sadneme. Je pre mňa dôležité, aby som sa mal so ženou o čom baviť. Pokiaľ hľadáte niekoho na život a nie na jednu noc, intelekt a všeobecný prehľad sú veľmi dôležité,” hovorí 34-ročný Adam.

Takéto povahové vlastnosti by mala mať ideálna manželka

Okrem vzhľadu muži riešia aj vaše povahové vlasntosti. Najmä v prípade, ak sa chcú po vašom boku usadiť. ”Ideálna manželka by mala byť verná, spoľahlivá, do istej miery nezávislá, nežná a láskavá," hovorí 32-ročný Leonard. Jeho kamarát Ivan však dodáva aj ďalšie veci. ”Pre mňa je podstatné, aby bola pokojná. Vedela si v zásadných a ťažkých situáciách zachovať chladnú hlavu. Na hysterické scény veru nie som stavaný. Zároveň chcem, aby mi rozumela a nesnažila sa ma veľmi meniť a pretvárať.”  

Niečo vás musí spájať

Nezabúdajte však, že dôležité sú aj spoločné záujmy. Pokiaľ ich aj na začiatku vzťahu nemáte, ale chcete byť jeho manželkou, mali by ste na tom popracovať. Skúste nájsť niečo, čo vás oboch chytí za srdce a venujete sa tomu. No a v neposlednom rade je dôležitý sex. ”Toto beriem ako samozrejmosť. Chcem ženu, ktorá bude mať k nemu pozitívny vzťah. Ak mám byť s jednou celý život, bez toho to jednoducho nepôjde,” dodáva Leonard. Viete teda, aká žena je dokonalá? Presne tá, po ktorej boku sa napokon rozhodnú zostarnúť.

Mohlo by vás zaujímať: Najviac milionárov sa vraj rodí v tomto znamení zverokruhu: Medzi ostatnými vyniká týmito vlastnosťami

Ktoré vlastnosti, sú podľa vás pre mužov na žene najdôležitejšie?

spolu hlasovalo 152 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus