Presunúť na hlavný obsah

Bola som mu neverná, lebo to bolo zakázané: Jedna osoba mi však otvorila oči a vyšla som s pravdou von

Feminity

Nevera bolí, to všetky vieme. Čo sa však stane, ak sa ocitneme na druhej strane rieky a sme tou, ktorá ubližuje svojej polovičke, lebo neodolala pokušeniu? Aké je to skončiť v náručí niekoho iného a mať pritom doma milujúceho partnera, ktorý by vám dal aj posledné? Dá sa tak žiť bez výčitiek? Áno, no nie naveky...

"S Tiborom sme mali pekný vzťah. Zamilovala som sa do neho ešte ako teenegerka. Bol o sedem rokov starší, takže v tom čase úplne mimo mojej ligy. No ako roky ubiehali, vekový rozdiel medzi nami sa stával zanedbateľný a v istý moment sme si našli k sebe cestu. Mala som vtedy čerstvých 26 a keď sme sa dalo dokopy, bolo to pre mňa ako chodiť s filmovou hviezdou. Nesmejte sa, naozaj. Ak totiž niekoho roky platonicky ľúbite, pripadá vám najdokonalejší na svete. A pre mňa taký Tibor naozaj bol. Až do istého momentu," začína svoje rozprávanie Adela.

Čítajte tiež: Tieto tri znamenia patria medzi najsebeckejšie: Vzťah s nimi môže fungovať, otázne je, či šťastne

Scenár ako z romantického filmu niečo zmenilo

Ako to však v živote býva, nič nie je čierne ani biele. A táto idylka medzi Adelou a Tiborom netrvala príliš dlho. Chodili spolu dva roky a o ďalší rok na o si povedali "ÁNO". "Tibor bol od začiatku skvelý. Milý, pozorný, galantný. Zniesol by mi aj modré z neba. Hoci mi to veľmi imponovalo, časom som si pripadala ako zatvorená v zlatej klietke. Nie, že by som nemohla nikam chodiť, práve naopak. Ale príliš veľké komplimenty a pozornosť ma odrazu dostávali do úzkych. Začínala som mať pocit, že nemám žiaden priestor na slobodu, vlastnú realizáciu . Jediné, čo som totiž nemala v našom vzťahu povolené bola nevera. Všetko, po čom som túžila som dostala bez najmenšieho pričinenia a to ma akosi dostávalo do úzkych." Práve vo chvíľach, kedy mala Adela všetko, chcela niečo celkom iné. Veď viete ako sa to hovorí, zakázané ovocie najlepšie chutí. No a Adela to zistila na vlastnej koži. 

Neprehliadnite: Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť skôr, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah

Muž, ktorý zmenil všetko

V jeden večer, keď si vyrazila s kamarátkou spoznala Alexa. Bol presným opakom Tibora. Taký ten typ, po ktorom túžia všetky, hrá sa na dokonalého, no nedostupného zároveň. To Adele veľmi imponovalo. Zabudla na to, aký je to pocit, nedostať niečo, po čom túži. Presne to ju na Alexovi najviac lákalo. V tom bare sa stretávali každú sobotu presne dva týždne. Napokon spolu samozrejme skončili. "Vo chvíli, keď sa to stalo, vôbec som si nepripadala, že robím niečo zlé. Prišlo mi to úplne normálne. Náš románik trval presne pol roka. Toto obdobie som doma hrala vzornú manželku, no mala som milenca. Najhoršie bolo, že sa mi to začalo zdať normálne." Dokonca Adelina svokra odhalila jej neveru skôr ako Tibor. A nie, nepovedala to svojmu synovi. Ako prvej to oznámila Adele. Nie však s výčitkami, nechala na nej, aby si uvedomila, čo robí.

Táto žena mi otvorila oči

"Až keď sa mi svokra pozerala do očí, pochopila som. Ubližovala som človeku, ktorý by mi dal aj posledné. Uvedomila som si, že keby mi niečo také urobil on, cítila by som sa nielen podvedené, sklamaá, ale aj frustrovaná. Po našom rozhovore som okamžite išla za Tiborom a všetko mu povedala. Videla som, ako som v jeho očiach klesla. Zároveň som cítila jeho sklamanie bolesť a výčitky. No on nepovedal ani slovo. Pozrel sa na mňa a odišiel. Vrátil sa po dvoch mesiacoch a dohodli sme sa, že skúsime manželskú poradňu. Odvtedy ubehlo šesť mesiacov, no medzi nami to ešte stále nie je rovnaké ako kedysi..."

- Najčítanejšie -