Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Medzinárodný filmový festival ASVOFF v Bratislave: Módna kritička Diane Pernet hľadá nové talenty

Feminity TV

Atmosféru svetového filmového festivalu môžu fanúšikovia filmu a módy konečne zažiť aj na Slovensku. Producenti zo spoločností MILOSH Ltd. a PAVLEYE Production spolu so zástupcami generálnych komerčných partnerov, nákupného centra Aupark a J&T Banky predstavili festival a jeho ideu vo veľkom štýle.

Slovensko svojou návštevou poctila ikonická Diane Pernet, zakladateľka filmového festivalu ASVOFF, uznávaná kurátorka a rešpektovaná kritička. Fanúšikovia módy a filmu sa môžu tešiť na dvojdňový festivalový maratón, ktorý sa bude konať v priestoroch nákupného centra Aupark koncom apríla 2019.

ASVOFF (A Shaded View On Fashion Film) existuje už desiatym rokom a za tento čas si získal povesť kultového a prestížneho podujatia. Koná sa primárne v Paríži a divákovi prináša to najlepšie z umeleckého žánru zvaného FASHION FILM. „ASVOFF na jeseň oslávil svoje desiate výročie a jeho čestným prezidentom bol môj dlhoročný kamarát Jean Paul Gaultier. Mám veľkú radosť, že výber toho najlepšieho z 10. edície festivalu uvedieme v Bratislave,“ povedala zakladateľka platformy ASVOFF Diane Pernet. 

FEMINITY TV: Módna kritička Diane Pernet a organizátori Fashion Film Festivalu v Bratislave, ktorí vám prezradia viac o festivale i kritériách  

Inšpirácia z módy

Premietané filmy sú inšpirované módou, štýlom a estetikou všeobecne, no venujú sa aj omnoho závažnejším a dôležitým spoločenským témam. Skúmajú totiž módu aj prostredníctvom pohľadu na rasu, náboženstvo či politiku. Diane vidí v tejto filmovej sfére veľký potenciál, ktorý postupne odkrývajú všetky veľké módne značky. „Keď som začínala rozprávať o festivale s filmami o móde, nikto nevedel, o čom hovorím. Avšak v súčasnosti má skoro každá jedna značka svojho vlastného režiséra na tvorbu módnych filmov. Táto oblasť sa stala veľmi dôležitou a je to iba špička ľadovca. Print podľa mňa nemizne, ale v módnom filme sa vie značka opísať a priblížiť ľuďom inak, má možnosť ukázať aj svoju atmosféru. Nie je to presný popis tašiek či topánok, v módnom filme sa je naozaj s čím hrať.“

Výnimočná udalosť pre Bratislavu

„Vďaka tomuto výnimočnému filmovému festivalu sa Bratislava zaraďuje na mapu sveta k významným metropolám, akými sú Paríž, Miláno, Londýn, Mexiko City či Šanghaj. Dostať na Slovensko samotnú zakladateľku festivalu Diane Pernet je veľkým úspechom. Som nesmierne rada, že naša banka môže podporovať projekty, ktoré zvyšujú renomé Slovenska v zahraničí,“ povedala riaditeľka J&T Banky na Slovensku Anna Macaláková.

Kreatívnym riaditeľom festivalu ASVOFF Bratislava je Milosh Harajda, ktorý v minulosti na Slovensku zrealizoval sériu veľmi zaujímavých a exkluzívnych projektov. Vďaka nim na Slovensko, ale aj do Českej republiky zavítali svetové osobnosti ako David LaChapelle, Sergej Polunin, Daphne Guiness, či zrealizovala sa výstava modelov Alexandra McQueena. „Platformu ASVOFF sledujem od jej založenia a je fascinujúce vidieť, ako popri etablovaných menách ako Bruce Webber, Steve McQueen, či Ellen Von Unwerth dáva priestor aj mladým talentom. My sme sa rozhodli túto formulu aplikovať aj na Slovensku, a preto otvoríme súťažnú kategóriu pre miestnych tvorcov a v závere festivalu vyhlásime víťaza, ktorého Diane Pernet uvedie v Paríži na 11. edícii festivalu,“ priblížil producent Milosh Harajda. 

Dvojdňový filmový festival sa bude konať od 24. do 25. apríla v nákupnom centre Aupark. Informácie o predaji vstupeniek a oficiálnom programe nájdete na webe Auparku i na špeciálnej microsite www.asvoffbratislava.com

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe