Presunúť na hlavný obsah

Kráľovské deti stredobodom záujmu od plienok: Pozrite sa, čo všetko im prikazuje kráľovský protokol

Feminity

Hoci ich život vyzerá na prvý pohľad idylicky, nie je to vždy úplne rozprávkové. Kráľovské deti za svoj status, často platia tou najvyššou daňou. V určitom zmysle stratou časti detstva. Aj keď sa ich rodičia snažia, aby to tak nebolo, v niektorých prípadoch protokol jednoducho nepustí.

Samozrejme, rodičia chcú pre svoje dieťa vždy to najlepšie. A inak toho nie je ani v prípade kráľovských rodín. Avšak tieto deti to majú predsa len v niečom iné. Vieme, poviete si, nič im nechýba, veď si žijú ako v rozprávke. Áno, to je pravda, avšak status kráľovského potomka so sebou nesie aj množstvo povinností a to doslova od plienok. Napriek tomu, že princ William a vojvodkyňa Kate sa snažia urobiť všetko preto, aby deťom zachovali detstvo v čo najprirodzenejšej podobe, predsa len, v niektorých prípadoch protokol jednoducho nepustí.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorý slávny pár by mohol byť krstnými rodičmi dieťaťa princa Harryho a Meghan? Do úvahy prichádya táto dvojica 

Povinnosti začínajú už narodením

Ak si teda myslíte, že život kráľovských detí je čisto len o luxuse a užívaní si toho najlepšieho od plienok, mýlite sa. S príchodom nového člena do kráľovskej rodiny mu začína množstvo povinností už pri samotnom narodení. Narodenie dieťatka spolu s menom oznámi palác pomocou oficálnych listov. Pohlavie je vždy oficiálne oznámené až po pôrode. Meno dieťatka sa vždy skladá minimálne z dvoch alebo troch mien, ktoré sú kombináciou mien predkov a príbuzných. No a následne potom, čo nový člen rodiny príde na svet, odpáli sa 62 rán z dela z Tower Bridge. Je to znakom rešpektu a privítanie nového člena do rodiny. 

Po samotnom pôrode, pokiaľ to zdravotný stav mamy aj dieťatka dovoľuje, ukážu sa spolu na verejnosti. Ide o prvé vystúpenie dieťatka. Takto vznikajú úplne prvé fotky nového člena. Následne odchádza rodina do svojho sídla. Tam čaká bábätko fotenie, na ktorom vznikajú prvé oficiálne portréty. Ďalším milníkom sú pre dieťatko krstiny. Celá ceremónia je samozrejme pod drobnohľadom médií. V tejto fáze si to samozrejme dieťatko ešte neuvedomuje svoje povinnosti ani to, čo sa okolo neho deje. Len ako rastie, akcie a návštevy, ktoré jednoducho musí absolvovať pribúdajú. 

Protokol nepustí

Ako deti rastú, musia aj oni rešpektovať etiketu a prísne pravidlá, ktoré predpisuje protokol. Všetci vieme, že neposednosť jednoducho k detskému veku patrí. No kráľovské deti si musia od malička osvojiť aj to ako stoja, či sedia. Práve postoj je súčasťou veľmi prísnej etikety, ktorú ich učia odborníci od chvíle, kedy sa naučia sedieť. 

Rovnako prísne je to aj pri stolovaní. Tu platí pravidlo, že rodina večeria spolu s kráľovnou, vo chvíli, keď tá vloží do úst svoje posledné sústo, nikto sa už jedla nesmie dotknúť. Bez výnimky detí. Takto sa učia aj to, aby sa s jedlom nehrali a vždy svoju porciu zjedeli. Náhradnú večeru totiž nedostanú. Dress code sa takisto vzťahuje aj na najmenších členov. Napríklad prince George si až do svojich ôsmich narodenín nebude môcť obliecť dlhé nohavice. Je to znakom toho, že pochádza z urodzenej rodiny. 

No a povinné návštevy v spoločnosti svojich rodičov azda ani netreba spomínať. Jednoducho všade kde treba, musia aj malí členovia kráľovskej rodiny robiť doprovod svojim rodičom. Vyžaduje sa to od nich a ich slovíčko "nie" v tomto prípade veru nemá žiadnu váhu. Napriek tomu sa najmä vojvodkyňa Kate snaží o to, aby svojim ratolestiam zachovala čaro a kúzlo detstva, so všetkým, čo k nemu patrí.

Neprehliadnite: Kráľovský potomok Meghan a Harryho by sa mal narodiť v tomto znamení: Na akých vlastnostiach bude môcť stavať? 

- Najčítanejšie -