Presunúť na hlavný obsah

Toto ste o princeznej Diane netušili: Tajomstvá, na ktoré sa kráľovský palác snažil príliš neupriamovať pozornosť

Feminity

Srdečná, nežná, láskavá, milovaná aj nenávidená. Presne takou bola princezná Diana, prezývaná aj Lady Di, rodným menom Diana Frances Spencerová. A hoci sa o princeznej z Walesu popísalo už mnoho, predsa len sú isté fakty, o ktorých sa skôr mlčí.

Mala neuveriteľné kúzlo osobnosti, charizmu a čaro získať si takmer každého. No a nikdy sa nebála nahlas povedať svoj názor. Nedal na ňu dopustiť Elton John, Michael Jackson, Nelson Manadela, či Matka Tereza. Práve tak ako ju mnohí milovali, našli sa aj takí, čo cítili opak. 

Mohlo by vás zaujímať: Ktorý slávny pár by mohol byť krstnými rodičmi dieťaťa princa Harryho a Meghan? Do úvahy prichádya táto dvojica 

Rozvod rodičov ju poznačil

Prvá manželka britského následníka trónu, princa Charlesa, Diana sa narodila 1. júla 1961 do aristokratickej rodiny. Bolo to v Sandringhame vo východoanglickom grófstve Norfolk, kde aj vyrástla. Pochádzala zo štyroch súrodencov. Po rozvode rodičov, bola spolu s bratom a dvomi sestrami zverená do starostlivosti otca. Podľa dostupných informácií, práve toto obdobie niesla Diana celkom ťažko. Chodila do súkromnej dievčenskej škole v Švajčiarsku. Práve tam absolvoala cenné hodiny francúzštiny, módy, či varenia. Po ukončení štúdia, istý čas pracovala ako vychovávateľka v londýnskej škôlke. 

Začiatky s Charlesom neboli ružové

S princom Charlesom s zoznámila v čase, keď mala šestnásť. No on v tom čase pozeral po jej staršej sestre Sarah. Napriek tomu sa napokon dali dokopy. Vo februári 1981, oficiálne oznámil kráľovský dvor ich zasnúbenie a svadba sa konala 29. júla 1981 v Katedrále sv. Pavla v Londýne. No Diana od začiatku nefungovaôa ana britskom kráľovskom dvore tak, ako sa očakávalo. Bola žiarlivá, emocionálne nevyrovnaná, cítila sa nedocenená, opustená. Pokúsila sa o samovraždu, trpela bulímiou, dokonca v období, keď bola tehotná, sa hodila pred zrakom kráľovnej zo schodov, len preto, že sa cítila frustrovaná tým, že jej muž bol neustále niekde mimo domu. Na jednu princeznú a jeden vzťah celkom búrlivé začiatky. Diana svojou osobnosťou navždy kráľovskú monarchiu poznačila. 

Kráľovská dvojica si plnila svoje povinnosti na verejnosti, no v súkromí začala viesť oddelený život

Od začiatku to medzi Charlesom a Dianou nefungovalo presne tak ako by malo. Hovorí sa, že ich manželstvo sa radilo medzi jedno z najnešťastnejších v tisícročnej histórii britskej monarchie. Štyri roky žili napokon od seba, až sa v roku 1996 rozviedli. Princovia William a Harry boli v striedavej starostlivosti oboch rodičov. Tento rozkol niesli veľmi ťažko. Diana následne rok potom tragicky zahynula. ”Hnevaj a rob si čo chceš, len nech ťa pri tom nechytia,” hovorievala princezná svojmu mladšiemu synovi. Žiaľ ju pri tom, keď si robila, čo chcela chytili. Jej pohreb sledovalo viac ako 23 miliónov Britov a dve miliardy ľudí na celom svete. Lady Diana však napriek všetkému, navždy zostane zapísaná v histórii kráľovskej rodiny

Neprehliadnite: Kráľovský potomok Meghan a Harryho by sa mal narodiť v tomto znamení: Na akých vlastnostiach bude môcť stavať? 

- Najčítanejšie -