Presunúť na hlavný obsah

Vlastnosť, ktorá vám pomôže získať prácu snov: Vďaka tejto maličkosti budete mať od ostatných navrch

Kariéra

Získavanie novej práce, ale aj udržanie si tej súčasnej sa viaže na jeden malý aspekt, ktorý by sme v ľudskom správaní nemali podceňovať. Naučte sa naň aj vy a získajte prácu, po ktorej túžite.

Samotná príprava na pohovor je stresujúcou udalosťou. Poznáte to aj vy, všakže? Máte pripravený zoznam svojich dobrých stránok, i toho, čo by ste na sebe chceli zmeniť a odhodlávate sa k najlepšiemu výkonu. Táto povahová črta by pritom mala vynikať, snažte sa na nej zapracovať, aby ste ohúrili.

Prečítajte si tiež: Budúcnosť s kopou ľahko zarobených peňazí a »bez námahy«: Mladšia generácia sa necháva najviac strhnúť

Najdôležitejšia vlastnosť

Zamestnávateľ si na vás vynahradí iba niekoľko minút svojho času – nezabúdajte byť preto stručný a hlavne – rozhodný. Rozhodnosť je vlastnosťou, ktorú na seba, ale aj na svojich zamestnancoch, oceňujú manažéri. Odpoveď „ja neviem“, je nočnou morou, ktorej by ste sa mali v každom prípade vyhnúť. Nebudete v žiadnom prípade pokladaná za drzú, stačí si iba vybudovať svoje vlastné medze a naučiť sa s rozhodnosťou narábať účinne. 

Takto ju konajte

Zásada, ktorú si musíte zapamätať je, že vaša rozhodnosť musí ísť ruka v ruke s logickým uvažovaním. Iba tak máte istú výhru. Neváhajte nad niečím, čo má pre vás jasné riešenie a vždy využite argumenty, na ktorých stojí vaše tvrdenie. City nie sú zakázané, v prvom rade však musíte pôsobiť ako profesionál. Rozhodnosť vypovedá o dostatku sebavedomia, poukazuje tiež na vnútornú vyrovnanosť, ktorú chcete na sebe nechať vidieť. 

Mohlo by vás zaujímať: Životopis, vďaka ktorému získate prácu, kde viete byť jedna z najlepších: Bod číslo 3 je najdôležitejší

Pri menovaní svojich vlastností sa pozrite aj na toto

Či budete dobrým zamestnancom máte možnosť zistiť aj z vlastného zvládania záťažových situácií. Pri nich musíte mať rozhodnosť v hrsti. Keď sa vás niekto spýta, ako by ste riešili ťažkú situáciu, vaša odpoveď by mala byť jasná: „Čo môže byť tá najhoršia vec, ktorá sa stane ak sa rozhodnem práve takto? Budem vedieť daný tlak ustáť?“ Váš postoj by mal vždy odrážať jasné áno, iba tak máte šancu na úspech.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus