Kombinácia byliniek, ktorá vás okamžite zbaví rannej únavy: Prekvapí vás, ako ľahko dokáže nahradiť kávu

Milujeme ju, ale aj nenávidíme, pretože nie na každé telo má pozitívne účinky. Reč je o káve, ktorá je súčasťou rannej rutiny väčšiny populácie. Jej ranné nahradenie pritom vôbec nemusí byť na škodu, musíte iba vedieť, za čo je vhodné ju vymeniť.

Ranná únava? Tento pojem nebude mať vo vašom živote šancu: Ráno dobijete baterky práve touto kombináciou bylín

Ranná únava? Tento pojem nebude mať vo vašom živote šancu: Ráno dobijete baterky práve touto kombináciou bylín

Zdroj: Profimedia

Návrat k našim prírodným zdrojom nie je iba trendom, je to potrebná zmena, ktorú by si mal prehodnotiť každý jeden z nás. Tak ako vieme z prírody čerpať všetky dôležité živiny a vitamíny, vie nám poskytnúť aj dostatok energie na celý deň. Počas jari sa dostáva do popredia pojem jarná únava, ktorý súvisí s nedostatok energie. Porazte ho práve vhodnou kombináciu týchto surovín, ktoré raz-dva do tela dostanete už počas prvých hodín po prebudení.

Mohlo by vás zaujímať: Dve chyby, ktorým sa vyhnite, ak chcete upraviť trávenie: Vďaka týmto krokom naštartujete metabolizmus

Zelený čaj je samozrejme zložkou číslo jedna, čo sa týka náhrady kávy a dobitia bateriek. Ani zďaleka však nie je v týchto pozitívnych vlastnostiach sám. Vymeniť ho môžete za spoľahlivý a veľmi účinný ženšen. Na obdobie začínajúcej jari je ako stvorený, plný antioxidantov a schopnosti zvyšovať našu koncentráciu aj pri sedavom zamestnaní. 

Účinný v boji proti únave

Ženšen pomáha práve k veľmi dôležitej mentálnej energii a dovoľuje našej mysli fungovať naplno. Zlepšuje odolnosť voči stresu, ktorý nám vedia vyvolať práve vonkajšie aspekty. Zlepšuje pamäť a myseľ, ale okrem iného spomaluje aj proces starnutia, ktoré je prepojené s našou vitalitou – ako tou mozgovou, tak aj tou pohybovou. Máte tak v sebe dva v jednom – účinný antioxidant, ktorý chráni vaše zdravie a energetickú bombu.

Kombinácia, ktorá vie ešte potrhnúť pôsobenie ženšenu, je práve prídavok guavy. Zložky známe ako kateíny redukujú oxidačný stres z prostredia a pomáhajú k dosiahnutiu imunity celého organizmu, nehovoriac o ochrane srdca. 

Ranná dávka energie

Ráno si preto namiesto čerstvej voňavej kávy doprajte smoothie, ktoré môžete doplniť o prášok z guavy či ženšenu. Môžete ich napríklad využiť práve v tejto kombinácii, ktorá je na ráno ako stvorená. Postaví vás na nohy a vaše telo zásobí vitamínmi

1 hrnček jahôd
2 lyžice guavy v práškovej forme
1 lyžica ženšenu
1 hrnček banánu
2 hrnčeky špenátu
1 hrnček kokosovej vody

Prečítajte si tiež: 5 kombinácií, po ktorých do štyroch týždňov schudnete: Tieto návyky si osvojte v zostavovaní jedálnička

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba