Presunúť na hlavný obsah

Správny tvar obočia vám môže ubrať roky: Ak chcete vyzerať o niečo mladšie, majte na pamäti tieto triky

Krása

Obočie je často podceňované a pritom si máloktorá žena uvedomuje, že tajomstvo úspechu celkového looku sa skrýva aj v jeho tvare. Vysvetlíme vám, prečo a ako si môžete ľahko ubrať roky.

Zabudnite na trend 20. rokov, hustejšie obočie vás omladí

V 20. rokoch minulého storočia bolo veľkým trendom obočie zbavené akýchkoľvek chĺpkov alebo len jedna línia smerom do oblúka. Aj keď sa tento štýl spájal s hollywoodskymi hviezdami, dnes nikto po takomto obočí netúži. Nikde však nie je vylúčené, že ešte niekedy zažije comeback. 

Zatiaľ však myslite na to, že hustota obočia vás omladí a práve tenké obočie roky pridáva. Navyše, dobre vieme, že ak raz obočie zbavíme chĺpkov už nikdy nedorastú ako sme ich mali pôvodne... Dĺžka obočia by mala byť pritom od koreňa nosa po vonkajší kútik oka.

Riešenie: ceruzka na obočie

Prečítajte si: Vlasové štýly, ktoré už radšej nenoste: Tieto sú OUT, nahradia ich nové svieže varianty

Farba by mala byť maximálne o odtieň tmavšia od obočia

Beauty velikáni sa pretekajú v kozmetických novinkách a produktoch na úpravu obočia je dnes na výber niekoľko. Našťastie, sú to skvelí pomocníci v tom, ako upraviť alebo vylepšiť jeho tvar, aj keď vám nebolo dopriata ideálna hustota alebo dĺžka. Ženy robia často chybu práve v tom, že dokresľujú obočie len ceruzkou. Oveľa jemnejší a prirodzenejší vzhľad dosiahnete paletkou a štetčekom. Odtieň farby by ste mali voliť maximálne o jeden stupeň tmavší ako je pôvodná farba.

Riešenie: paletka na obočie

Neprehliadnite: Make-upy, ktoré vykúzlia tú najkrajšiu pleť: Tieto patria medzi našich overených favoritov aj v roku 2019

Vitamíny a výživa pre obočie

Masážou obočia prispievate k zlepšeniu cirkulácie krvi a tým podporujete jeho prirodzený rast. Ak ho však chcete vyživiť, môžete siahnuť po prírodných spôsoboch ako šťave z aloe vera, prírodných olejoch či kokosovom oleji. Z beauty produktov to je jednoznačne sérum na obočie, ktoré dodá chĺpkom aj pokožke pod nimi výživu a podporí rast. 

Riešenie: sérum na podporu rastu obočia a hustoty

Spôsoby, na ktoré by ste nemali v 21. storočí ani len pomyslieť

  • holenie obočia žiletkou a následné dokresľovanie
  • permanent make-up bez konzultácie s odborníkom (vo finále môžete byť sklamané z  odtieňa farby a tento radikálny krok sa vám môže potom vypomstiť, alternatívou je farbenie obočia )
  • čierna farba obočia pôsobí hrubo a neprirodzene

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe