Presunúť na hlavný obsah

Menčester ako nový materiál, ktorý upúta aj vaše oko: Už dávno nie je iba spomienkou na detské časy

Móda

Oblečenie, špeciálne niektoré konkrétne kúsky, nám vedia asociovať časy, keď boli práve moderné. Menčester, ktorý sa stretol s množstvom negatívnych komentárov je opäť späť a môžete ho nosiť už túto jar.

Je dostatočne teplý aby vás ochránil pre ranným vetrom, ale zato príjemne štýlový, takže ho budete mať možnosť naplno ukázať v uliciach. Potenciál menčestru tkvie práve v jeho detailnom prepracovaní. Jeho štruktúra sa vhodne dopĺňa s inými materiálmi a dajú sa na ňom postaviť rôzne looky. Inšpirujte sa nimi aj vy!

Mohlo by vás zaujímať: Pastelový odtieň, ktorý na sebe na jar musíte vyskúšať: Kombinujte ho s týmto oblečením vášho šatníka

Najväčší podiel štýlu

Nohavice v tomto materiálovom pracovaní nás už nemôžu ničím prekvapiť. Aspoň tak by ste si to vedeli povedať po tom, čo ste ich mali možnosť nosiť počas nejedného dňa svojho detstva. Opak je však pravou a súčasné „menčestráky“ sú trendy ako nič iné. Ich strih môže byť rozšírený, predĺžia vám tak nohy, alebo voľte skrátený variant, vtedy vyniknú naplno vaše topánky.

Jarný kabát

Ak si lámete hlavu nad tým, aký kabát by bolo vhodné pridať do vášho šatníka práve počas jari 2019, neváhajte a inšpirujte sa práve menčestrovým kúskom. Nielenže sú veľmi populárne odtiene hnedej, ale toto prevedenie vás príjemné ochráni pred chladom a jeho štýl si všimne naozaj každý. Klasický strih je jeho výhrou, materiál mu zas dodáva na originalite.

Sukňa na gombíky

Sukne A-čkového strihu, ktoré majú vpredu gombíky, sa nachádzajú priam v každom ženskom šatníku. Sezónami sa iba obmieňajú ich varianty, preto tento rok zaujmú prvé priečky tie menčestrové. Siahnite po bielej či čiernej pre svoj monochromatický look, nevyhýbajte sa ani hnedej a najpopulárnejšej béžovej farbe. 

Podtrhnite ho

K zvýrazneniu menčestru a k prepojeniu súčasných trendov príde práve tak, že menčestrové oblečenie skombinujete práve v nádychom kovbojského štýlu. Módnu výhru máte istú, a čo viac, tento trend je osobitý a vy určite nezapadnete v dave. Farebnosť v odtieňoch béžovej, hnedej či nádychu zlata sa dokonale snúbi s týmto ročným obdobím. 

Prečítajte si tiež: Módny trend, ktorému sa potešia všetci, čo milujú džínsy: 80. roky sú späť a v novej podobe!

Ženské ale nie nežné

Také vedia byť práve menčestrové šaty. Ak máte náladu na ženský kúsok oblečenia, avšak nechcete pôsobiť ako milé dievčatko, dávku rebélie a odvahy vám vie pridať práve tento štýl. Menčestrové šaty doplňte iba o jednoduché pančušky na chladnejšie ráno a svoje ramená môžete zakryť sakom. 

Diskusia k článku

comments powered by Disqus