Presunúť na hlavný obsah

Kvalita vlasov prezrádza pravdu o vašom stravovaní: Odhalí, ktoré potraviny by ste mali v jedálničku obmedziť

Zdravie

Niekedy si myslíme, že sa stravujeme správne, avšak ruku na srdce, skutočne ste si tým takí istí? Urobte si analýzu vlasov a zistite, čoho máte nadmieru a ako vyrovnať jedálniček.

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Neznamená to však, že ich úloha je len estetická. Vlasy chránia hlavu a teda aj náš mozog, no okrem toho odrážajú aj kvalitu nášho životného štýlu. Možno nikoho neprekvapí, že podobne ako najväčší orgán tela – koža odráža to, čo do seba dávame, rovnako tak nechty a teda aj vlasy.

Čítajte tiež: Jedna lyžička jablčného octu pred spaním: Zobudíte sa ráno o kilo ľahšia a dokáže vyčistiť problémy s pleťou

Suché vlasy

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú suché vlasy odráža to váš postoj k pitnému režimu. Do toho spadajú všetky tekutiny, ktoré počas dňa prijímate (minerálky, voda, čaje, sladené nápoje a akékoľvek iné nápoje), vrátane tekutín v jedle. Ak prijímate veľmi málo telu prospešných tekutín, telo je dehydrované, vlasy sú suché. V súvislosti s tým oslabujete a zaťažujete orgány ako pečeň, žlčník, slinivku či slezinu. 

Môže sa stať tiež to, že patríte medzi ľudí, ktorí prijímajú nadmieru tekutín, v takom prípade dostávajú zabrať obličky či močový mechúr, vlasy sú potom vlhké.

Mastné vlasy

Ľudia, ktorí trpia mastnými vlasmi a musia si umývať hlavu každý deň alebo každý druhý deň, mali by zbystriť pozornosť. V takomto prípade totiž prijímate veľa tukov nielen živočíšneho charakteru, ako by ste si mohli myslieť, ale aj rastlinného. S týmto problémom súvisí vyššie percento mastných kyselín v krvi, čo spôsobuje únavu a lenivosť. Je to tiež signál toho, že v dôležitých orgánoch ako v pľúcach či črevách sa môžu nachádzať hlieny.

Lámavé vlasy a príliš často vypadávajúce 

Okrem toho, že sa tento problém viaže s nedostatkom vitamínov počas chladnejších dní, kedy je menej slnka, súvisí to tiež so stravovaním. Vo vašom jedálničku sa zrejme nachádza množstvo potravín s vysokým obsahom cukru. Nie je to však len cukor, ale aj nezdravé tuky či mliečne výrobky.

Štiepenie končekov

Podobne ako pri predchádzajúcom probléme, avšak môže to byť tiež buď nadmerným príjmom cukrov, a to aj v ovocí alebo dokonca nadmierou zeleniny. Áno, aj keď si myslíte veľakrát, že zdravo jete, všetkého veľa škodí.

Neprehliadnite: Skrytý dôvod, prečo priberáte v oblasti brucha: Ak sa váš pás mení na tvar jablka, mali by ste prehodnotiť túto vec

Príliš veľa šedivých vlasov v skoršom veku

Samozrejme, ak neberieme do úvahy dedičný charakter a genetickú informáciu, do istej miery môže za nárast šedivých a bielych vlasov živočíšna strava. Najmä mäso, soľ, ale aj pečivo. Reč je však o nadmernej konzumácii, to treba brať na vedomie.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus