Presunúť na hlavný obsah

Jedna veta, ktorá všetko zmenila: Moja dcéra Petra si na manželovi všimla zmenu a zistila, že bozkáva učiteľku

Partnerské vzťahy

Dozvedieť sa o „nevere“ manžela od vlastnej dcéry, to chce poriadny kus odvahy. Ale je to predsa len ešte dieťa a netuší, čo všetko tým prezrádza.

Prežívali sme najšťastnejšie obdobie, a to aj po tom, ako sa nám narodila dcérka a už to nebolo len o nás dvoch, ale o troch. Veľa vzťahov vtedy prežíva krízu, u nás to tak nebolo. Možno preto, že sme sa s manželom vzali krátko na to, ako sme sa spoznali a tak náš vzťah prechádzal stále niečím novým a pekným. 

Mohlo by vás zaujímať: Neveru nikdy neutajíte dlhodobo: Táto jedna vec ma prezradila a takmer som prišla o manžela

Prvý impulz, pri ktorom som sa skôr pousmiala

Do škôlky som našu malú vozila väčšinou ja, ale sem tam sa stalo, že aj manžel. To sa zintenzívnelo, keď som raz odišla na niekoľko dní na služobnú cestu. Keď som na ďalší týždeň priviezla dieťa do škôlky, jedna z učiteliek mi povedala, že škoda, že som dnes prišla ja a že si myslela, že už bude chodiť len môj manžel a pousmiala sa. 
Ťažkú hlavu som si z toho nerobila, viete, aké sú učiteľky. Brala som to skôr ako poctu, že môj muž je atraktívny a učiteľky v škôlke sú rady, keď z času na čas uvidia charizmatického chlapa. Doma som mu však o tom nehovorila, nechcela som, aby si o sebe veľmi namýšľal. Nepatrím však ani medzi ženy, ktoré by z takéhoto niečoho robili doma drámu. Ako hovorím, skôr som sa pousmiala.

Nikdy netreba nič podceňovať a ja som sa poučila

Keď som raz išla so svojou dcérkou do kina na detskú rozprávku a mali sme taký ten krásny dievčenský čas, zarazila ma z jej úst veta, ktorá mi pekne pomotala hlavu. Na plátne bola totiž žena s mužom ako si letmo dávajú bozk. Podľa mojej dcérky Peťky sa náramne podobala na jej pani učiteľku v škôlke, ktorú má tak rada. 
Vtedy mi povedala: „Vyzerá ako naša Majka (učiteľka, pozn. red.). Ocko ju má takisto rád ako my a dokonca jej dáva rovnaké bozky ako tento pán. Mami a tebe tiež niekedy dáva takéto bozky, keď ťa má rád?“ Deti sú nevinné a moja dcéra nemohla za to, že mi to takto otvorene povedala, vlastne som rada. 

Vtedy som si uvedomila dve dôležité veci. Prvou bola tá, že tá „nevinná“ pani učiteľka z škôlky vôbec nie je taká neškodná a mohlo to byť len tak, že mu pri odchode dávala časom bozky na líca, aj keď už len to mi príde od učiteľky čudné. No a druhou bolo to, že sme si s manželom doma prestali prejavovať lásku v podobe dotykov či bozkov. Brali sme to ako samozrejmosť a vôbec by mi nikdy nenapadlo, že moja dieťa to takto hlboko vníma. U iných si to všímala a na nás dvoch nie...

Neprehliadnite: Darček, ktorý som dala svojmu manželovi napokon odhalil jeho neveru: Toto bol ten moment, keď som to zistila

Je dôležité, aby dieťa videlo prejavy lásky doma

Nevedela som však, do akej miery má naša dcéra pravdu a do akej je to len detská fantázia. Začala som si to však pri každej minúte doma uvedomovať a robila som všetko pre to, aby bolo môjmu mužovi z mojej strany dopriata vrúcnosť a láska. On to vycítil a obetoval mi to naspäť. Naše dieťa bolo takisto šťastnejšie, keď nás videlo doma si prejavovať lásku a bozky. 

Naše vzťahy sa zlepšili, dcérka našťastie išla čoskoro do školy a náš problém s pani učiteľkou bol v podstate sám vyriešený. Nikdy som nepátrala po tom, či to bola pravda alebo nie, nechcela som riskovať naše manželstvo. Dnes máme krásny vzťah a viem, že niekedy stačí zmeniť naozaj len maličkosti. Deti sú našim obrazom a ja som rada, že mi to v ten deň moja dcéra povedala, nech už to bolo ako bolo...

- Najčítanejšie -