Presunúť na hlavný obsah

Horúci favoriti na letnú dovolenku 2019: Je medzi nimi tiež krajina, ktorú spopularizovali Meghan a Harry

Cestovanie

Mnohí z nás riešia letnú dovolenku na poslednú chvíľu. Pre tých, ktorí sa teda ešte len rozhodujú alebo potrebujú poradiť, kam na letnú dovolenku, inšpirujte sa naším výberom. Tieto krajiny sú vraj horúcim favoritom tohto roka.

V minulom roku bolo horúcim tipom na letnú dovolenku južné Taliansko a exotickejšie Bali. Rok predtým grécky ostrov Mykonos, ktorý vyhľadávali aj mnohé topmodelky či dokonca Vietnam. Kde by ste mali dovolenkovať toto leto?

Jordánsko

Táto krajina Blízkeho východu bola v rámci viacerých cestovných kancelárií menovaná ako jeden z najhorúcejších tipov. Exotika, tradičnosť, turistika, pútnické miesta, náboženstvo, viera, to sú len niektoré dôvody, pre ktoré je Jordánsko v poslednej dobe skutočne vyhľadávané a vyhľadávané bude aj naďalej. Jordánsko ako krajina sa umiestnilo podľa magazínu Harper´s Bazaar na šiestom mieste v zozname Best In Travel na rok 2019

Srí Lanka

Exotická destinácia obklopená Indickým oceánom je víťazom spomínaného zoznamu Best In Travel na tento rok. V tejto destinácii je skutočne čo vidieť. Slávna a nezabudnuteľná jazda vlakom z Kandy do Elly , lezenie na Lion´s Rock, safari, návšteva čajových plantáží, to je len malá ochutnávka toho, čo tu môžete prežiť a vidieť. 

Mohlo by vás zaujímať: Budete sa cítiť ako v rozprávkove: Navštívte neobjavené miesta vo vašom okolí, kde je jar najkrajšia

Tichomorské ostrovy

Túto destináciu spopularizovali princ Harry a vojvodkyňa Meghan. Predovšetkým ostrovy v Tichomorí ako Fidži a Tongo, ktoré navštívili ako prvé na svojom oficiálnom zámorskom kráľovskom turné. Možno práve to je dôvod, prečo sa stali Tichomorské ostrovy ďalším horúcim favoritom

Kostarika

Ostrov, ktorý je súčasťou Strednej Ameriky, Kostarika, láka predovšetkým svojou úchvatnou faunou a flórou. Množstvo rôznorodých živočíchov, veľa prístupných exotických zážitkov, miestni milí ľudia a let tiež netrvá dlho, menej než 12 hodín. Tak čo, dáte sa nahovoriť?

Rwanda

Túto africkú krajinu spopularizovali vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu. Netradičné a úžasné zážitky v podobe safari a nádherných, priezračných pláží a mnohého ďalšieho je tiež lákadlom pre turistov. Okrem toho sa však aj očakáva, že vzrastie počet majetných ľudí, ktorí sa s obľubou budú do tejto krajiny vracať, dokonca tu aj investovať do luxusných nehnuteľností. Ako informuje magazín ešte do roku 2017 boli ubytovacie možnosti v Rwande pohodlné, ale jednoduché. V tomto roku sa zaužívali aj špičkové lety do luxusných kempov. 

Čítajte tiež: Víkendové tipy na rok 2019: Nemusíte chodiť ďaleko na to, aby ste si to rozprávkovo užili ako na dovolenke

Durban 

V Afrike ešte ostaneme, konkrétne v Južnej, pretože sa v nej nachádza aj ďalšia vyhľadávaná dovolenková destinácia, Durban. Pre mnohých možno neznáme, tretie najväčšie mesto tejto oblasti, láka svojou históriou a zároveň modernosťou. Zaujímavosťou je, že práve sem mal údajne priprávať ešte v 15. storočí slávny moreplavec Vasco de Gama a pomenoval ho Vianočná rieka. Durban láka aj prekrásnymi plážami či exotickým safari. 

Albánsko

Pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť až také ďaleké a exotické krajiny, dávame do centra pozornosti aj blízke Albánsko susediace s Gréckom, Čiernou Horou a ďalšími krajinami. Booking.com podľa magazínu poukazuje predovšetkým na jednu dedinu, Ksamil, ktorá je vraj skrytým klenotom Albánska. Krásna horská destinácia, príjemní a ochotní ľudia, chutné morské plody, aj hlavné mesto Tirana vám učarujú. 

Bulharsko

Na chvíľku ostaneme ešte v Európe. Asociácia britských cestovných kancelárií zvolila ako horúcu destináciu aj Bulharsko. Historické hlavné mesto Sofia, starobylé mesto Plovdiv, plážové strediská pozdĺž Čierneho mora lákajú nielen svojou vybavenosťou, ale aj dostupnými cenami. 

Neprehliadnite: Najkrajšie destinácie na zásnuby v roku 2019: Čarovné miesta, ktoré vykúzlia nezabudnuteľnú atmosféru

Uzbekistan

Práve táto krajina spomedzi ostatných krajín Ázie, je tohtoročným víťazom v kategórii horúci tip na letnú dovolenku. Uzbekistan bol v minulosti súčasťou slávnej hodvábnej cesty. História krajiny láka mnohých turistov a moderných cestovateľov, ktorí chcú vidieť a zažiť niečo netradičné. Krajina zlepšila aj dopravu a ďalšie veci, čím láka aj turistov.

Ktorá z týchto destinácií je vaším horúcim tipom?

spolu hlasovalo 159 ľudí

Rwanda
2
Durban
8

- Najčítanejšie -