Presunúť na hlavný obsah

Veľká noc v znamení slnečného počasia: Víkendové tipy na miesta, ktoré budú kraľovať tohtoročnej jari 2019

Cestovanie

Čo s načatým dňom? To si počas sviatkov kladú mnohí z nás a preto sme pre vás pripravili tipy, kam môžete vyraziť ihneď v danom momente. Tieto miesta budú kraľovať tohtoročnej jari!

Zatiaľ čo v niektorých regiónoch sa veľkonočné zvyky pevne uchovávajú, čoraz viac ľudí trávi Veľkú noc za posledné roky niekde v prírode a s rodinou. Počasie nám tento víkend bude priať a preto vykročte do jari tou správnou nohou a spoznajte krásy nášho regióna. 

Niektoré z miest môžete navštíviť ihneď, na iné treba rezerváciu včas vopred, no nikdy nie je neskoro a o rok o takomto čase  sa vám tento sen môže splniť.

Inšpirujte sa: Víkendové tipy na rok 2019: Nemusíte chodiť ďaleko na to, aby ste si to rozprávkovo užili ako na dovolenke

Úžasná drevená architektúra, Penzión Javorina Čičmany

Národný skvost, za ktorým sú ochotní cestovať aj zahraniční turisti z celého sveta. Zachovalá ľudová architektúra v tejto dedinke v Žilinskom kraji si zaslúži aj vašu pozornosť. Navyše, v tomto období, keď sa príroda prebúdza, vyzerá toto miesto doslova rozprávkovo. V typickom duchu je aj ubytovanie, napríklad Penzión Javorina, ktorý vás prenesie späť v čase.

Indiánsky zážitok Tee-pee & spa, Vlkančice

Teší nás, že sa aj v našom okolí objavuje čoraz viac miest, ktoré svojou útulnosťou a vzťahom k prírode prispievajú k hodnotám súčasnosti. Indiánsky príbytok na moderný spôsob vás očarí ihneď po vstupe. Navyše, nájdete v ňom aj voňavé spa s výhľadom na krásu lesov a prírody ako takej. 

Pätnásť rozprávkových chalúpok, Liptovský dvor

Krásy slovenskej prírody a vyzdvihnutie toho najkrajšieho materiálu, akým je drevo. Ak sa vydáte na cestu na Liptov, vrátite sa späť v čase a budete mať pocit, akoby ste žili v čase mimo technologického sveta. Uctievanie si životného prostredia, čistého čerstvého vzduchu je to, čo si obzvlášť v tejto dobe musíme chrániť.

Neusiedler See, vinárska oblasť Burgenland

Ak sa vám cnie za morom, nezúfajte a vydajte sa na cestu kúsok od Bratislavy smerom k rakúskemu Neusiedler See. Symbolický maják a drevené mólo vám dovolí ihneď zabudnúť na všedné starosti a vychutnať si chvíle pre seba. Okolo jazera možno vidieť typické malebné rakúske dedinky so záľubou vo vinárstve (oblasť Burgenland, kde sa nachádza toto jazero je vychytené práve vďaka vinárstvu).

Neprehliadnite: Týchto 5 destinácií bude hitom v roku 2019: Pozrite sa, kde strávite nezabudnuteľnú dovolenku

Máte vo svojom okolí zaujímavé miesta na víkendové výlety? Pošlite nám tipy na info@feminity.sk

- Najčítanejšie -