Presunúť na hlavný obsah

Po zásnubách som urobila jednu vec, ktorú si budem vyčítať do konca života: Nemám odvahu povedať to snúbencovi

Feminity

Monika vždy túžila po svadbe. No v čase, keď muž po jej boku urobil ten dlhoočakávaný krok a požidal ju o ruku, spanikárila. A s tým, čo sa stalo, bojuje vnútorne dodnes.

Monika bola jednou z tých žien, ktoré o svadbe snívajú od malička. Všetko mala naplánované do posledných detailov. Vždy túžila po princovi na bielom koni, rozprávkových bielych šatách, obrade na zámku a pocite, že je princezná. Len ako rástla, nedarilo sa jej práve toho princa nájsť. Pomaly už strácala nádej a domnievala sa, že je odkázaná, len na krátkodobé vzťahy, keď prišiel ON. Emil. Bol presne taký, akého si ho vysnívala v predstavách.

Mohlo by vás zaujímať: Mala som podozrenie, že môj muž je tajne na zoznamke: Falošný profil ma priviedol k tomu, čo alebo koho tam hľadal

Bola to láska na prvý pohľad

"Zoznámili sme sa na oslave narodenín mojej najlepšej kamošky. Očaril ma v momente, keď sa zjavil v miestnosti. Mal akúsi zvláštnu charizmu, ktorou si podľa mňa získal každú ženu," začína svoje rozprávanie Monika. Následne sa začali stretávať ako kamaráti. A viete ako to býva. Hranica medzi priateľstvom a láskou je veľmi tenká. Netrvalo dlho a ani nie po mesiaci, spolu randili. A po pol roku prišla tá zásadná otázka. Emil, požiadal Moniku o ruku. A ona súhlasila. Celý život čakala na tento moment. Keď prišiel, bol ešte čarovnejší a magickejší ako dúfala. No hneď potom sa stalo niečo, čo ju ani v tom najhoršom sne nenapadlo. 

Dodnes to nedokážem sama spracovať

Pár dní po zásnubách, odišla Monika na služobnú cestu do Milána. Tam úplnou náhodou stretla svojho bývalého. Keďže sa v dobrom rozišli, dali si spoločnú večeru. "Hoci ma už vôbec nepriťahoval a bola som celá zbláznená do Emila, skončila som v Denisovej posteli. A to sme takmer vôbec nepili. Takže na alkohol sa vyhovárať nemôžem. Netuším, prečo sa to stalo. Myslím, že som dostala strach. Z toho, že sa to skutočne stane a ja budem vydatá. Dovtedy to bol len môj sen, ktorý sa mal odrazu premeniť na realitu. Spanikárila som." 

Neprehliadnite: Lenka urobila osudovú chybu: Kým jej priateľ ju chcel požiadať o ruku, celé to zmarila

Po služobnej ceste sa sa Monika neodvážila Emilovi povedať pravdu. Mala strach,  že ho stratí. Preto sa rozhodla mlčať. "Viem, nie je to správne a cítim sa otrasne. Ale nechcem mu ublížiť a ani o neho prísť. Snáď jedného dňa nájdem odvahu povedať mu to, ale zatiaľ ju naozaj nemám..."

Priznali by ste sa partnerovi s takouto vecou?

spolu hlasovalo 356 ľudí

Áno
36
Nie
320

Diskusia k článku

comments powered by Disqus