Presunúť na hlavný obsah

Pite citrónovú vodu každé ráno nalačno: Naštartuje metabolizmus a zbaví vás nafukovania brucha

Zdravie

Citróny sú nepochybne zdrojom životne dôležitých živín a antioxidantov. Tie sú nevyhnutné nielen pre obnovenie nášho zdravia, no aj pre omladenia tela. Výhody tohto ovocia, ktoré má na naše telo tento pozitívny dopad vraj možno ešte zdvojnásobiť. Pridaním čistej teplej vody!

Citrón je ovocie, ktoré robí s naším telom doslova zázraky. Je to zdroj životne dôležitých živín a antioxidantov, ktoré sú nevyhnutné pre obnovovanie nášho zdravia a omladenie celého organizmu. Začnite svoj deň pohárom čerstvej citrónovej vody a pocítite pozitívne účinky na vaše psychické i fyzické zdravie, postavu i pokožku.

Imunita a energia

Citróny sú priam nasiaknuté vitamínom C. Vitamín C je základná zložka, ktorá zohráva ústrednú úlohu v mnohých aspektoch nášho zdravia. Obzvlášť dôležitá je pokiaľ ide o imunitu. Pridanie citrónovej vody do našej každodennej rutiny je jedným z najlepších a najjednoduchších spôsobov, ako si posilniť imunitu. Ďalším dôvodom, prečo by sme mali tradičnú rannú kávu vymeniť za pohár citrónovej vody je ten, že dokáže čistou formou zvýšiť hladinu našej energie, znížiť úroveň stresu a dokonca pomáha zlepšiť náladu.

Zdravé trávenie 

Štruktúra citrónovej šťavy je podobná štruktúre tráviacich štiav v žalúdku, ktoré podporujú tvorbu žlče, čo pomáha udržiavať hladký pohyb potravy v tele a v tráviacom trakte. Citrónová šťava v  konečnom dôsledku zmierňuje pocit nafúknutého brucha i tým, že napomáha telu udržať správnu hydratáciu pre podporu pravidelného vyprázdňovania. Kyselina citrónová, ktorá sa nachádza v citrónovej vode, navyše podporuje správne fungovanie pečene a zabraňuje tak oxidačnému poškodeniu, čím pomáha chrániť prirodzenú schopnosť pečene detoxikovať sa. Citrónová voda pôsobí aj ako mierne diuretikum, čo by mohlo mať za následok častejšie návštevy vašej toalety. Tie by však tiež nemuseli byť na škodu, práve naopak. Účinne sa tak z močového traktu odstraňujú všetky nežiadúce prvky. 

Jednoduché chudnutie

S ranným citrónovým rituálom je spojený aj ďalší benefit - chudnutie. Pre dosiahnutie úspechu akejkoľvek diéty je potrebná dobrá hydratácia. Pitie citrónovej vody znižuje pocit hladu, vyvoláva pocit sýtosti, ktorý následne obmedzí chuť do jedla. Hlad je totiž občas len prezlečený smäd. Výmena sladkých limonád či džúsov za citrónovú vodu naštartuje váš metabolizmus, zníži kalorický príjem a pomôže vám schudnúť bez toho, aby ste si to vôbec uvedomili.

 

Prečítajte si tiež: Veľkonočné sviatky netradične: Nájdite inšpiráciu a naservírujte klasiku novým spôsobom

Žiarivá pokožka na počkanie

Antioxidanty nachádzajúce sa v citrónoch zdvojnásobia svoj účinok vo vode a poskytnú tak celý rad výhod pre vašu pokožku. Bojujú proti poškodzovaniu pleti voľnými radikálmi, udržiavajú pokožku sviežu a pomáhajú spomaliť proces starnutia. Okrem antioxidantov je citrónová voda tiež zdrojom vitamínu C. Jeho dostatočné množstvo podporuje telo v produkcii kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre vyhladenie jemných línií v tvári. Pravidelná konzumácia vitamínu C, teda vedie k mladšej pleti a menším vráskam.

Začínate aj vy svoj deň citrónovou vodou?

spolu hlasovalo 237 ľudí

Áno
167
Nie
70

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus