Presunúť na hlavný obsah

Táto žena sa za 10 rokov stala najvplyvnejšou online celebritou: Ako to ovplyvnilo jej materstvo?

Zahraničné celebrity

V roku 2009 bola bežná vysokoškoláčka študujúca medzinárodné právo, ktoré na svojom blogu uverejňovala outfity označené hashtagom #ootd. Prešlo 10 rokov a Chiara Ferragni je dnes svetový fenomén s publikom väčším než trojnásobok slovenskej populácie. Jej meno sa síce stalo značkou, no za menom stále stojí žena, manželka a matka.

Je to 10 rokov, čo mladá Chiara začal písať svoj blog, Blonde salad, v taliančine a angličtine. Výber mena nebol náhodný. Chiara Ferragni si svoje publikum získala štýlom, ktorý bol podobne ako šalát zmesou viacerých prvkov. V prípade jej štýlu išlo o fungujúcu kombináciu dizajnérskych kabeliek, vintage kúskov a komernčnej Zary. Svoje súčasné postavenie získala poctivou prácou a je príkladom toho, že sa mladá žena môže presadiť vo svete, kde je moc stále v rukách mužov (ako v Taliansku) . O tom, že je svetovým unikátom svedčí aj fakt, že ju Harvard Business School použil ako prípadovú štúdiu toho, ako si postaviť biznis na blogu a svojej osobnej značke, čo je skutočne impozantné.

Neprehliadnite: Saténové midi sukne: Móda sa opakuje a z bielizňových šiat sa stala sukňa, ktorú môžete ľahko kombinovať

Život na sociálnych sieťach

Od roku 2012 začala Chiara so svojim fanúšikmi komunikovať aj prostredníctvom ďalšej platformy - Instagramu. Za tajomstvo svojho úspechu na sociálnych sieťach považuje to, že o veciach príliš veľa nepremýšľa a riadi sa svojimi pocitmi a intuíciou. Na svojom instagramovom profile uverejňuje denne 4 až 6 príspevkov. Napriek tomu, že je časť jej obsahu označená ako platená spolupráca, väčšina z nich nie je a zachytáva jej skutočný život. Od romantických chvíľ s jej manželom, talianskym raperom Fedezom, cez rodinné oslavy až po detské výlety s ich synom Leom. Týmto spôsobom Chiara Ferragni otvára dvere do svojho súkromia miliónom ľudí.

Prečítajte si tiež: Pite citrónovú vodu každé ráno nalačno: Naštartuje metabolizmus a zbaví vás nafukovania brucha

Na kritiku si už zvykla

V tak veľkom publiku, aké má Chiara Ferragni na svojich sociálnych sieťach sa samozrejme nájdu aj jej kritici. Na kritiku má veľmi zdravý názor. Bojuje s ňou tým najlepším spôsobom, pokračuje v tom, čo robí a nenecháva sa odradiť.  

Ako novopečená matka sa stretla aj s kritikou smerujúcou k jej dieťaťu. Kritici napríklad poukazovali na to, že mladomaželia trávili svadobnú cestu na Maldivách bez svojho syna. Chiara bola negatívne hodnotená aj v súvislosti s tým, že sa údajne na úkor svojho syna až príliš skoro vrátila do pracovného kolobehu. Odsudzovaná bola aj za to, že na svojich sociálnych sieťach neprezentuje len seba, ale aj svojho syna, ktorý na jej Instagrame debutoval už pár minút po jeho narodení. Momentálne 31-ročná mama malého Leona považuje tieto útoky za nezmyselné. Vzhľadom k tomu, že sa so svojimi fanúšikmi delí o všetky aspekty svojho súkromného i pracovného života, považovala by vynechanie tej najpozitívnejšej súčasti za nezmyslené. Priznáva však, že táto otázka je eticky diskutabilná. 

Snaží sa poukázať na to, že je možné skĺbiť pracovný a súkromný život. „Verím, že je možné byť šéfom dvoch spoločností aj mamou - jednoducho pracujte na všetkom, o čom ste snívali,“ povedala Ferragni pre Harper’s BAZAAR. Tým, že sa kvôli materstvu nevzdala statusu pracujúcej ženy a naďalej ostáva v rodine prítomná aj v roli matky, sa snaží povzbudiť aj ďalšie ženy v tom, aby budovali moderné rodiny a nevzdávali sa svojich predstáv o živote. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus