Presunúť na hlavný obsah

Po 8 rokoch sme sa rozhodli pre rázny krok: Po zásnubách však prišlo kruté vytriezvenie v podobe tejto správy

Partnerské vzťahy

Natália žila 8 rokov vo vzťahu, ktorý si z jej pohľadu neprechádzal žiadnymi krízami. Keď počúvala o vzťahových skúsenostiach svojich kamarátok, bola rada, že im to s Petrom tak dobre klape. Správa o tom, že ju opúšťa, prišla ako z jasného neba. A to bol len vrchol ľadovca!

Vzťah Natálie a Petra bolo možné navonok označiť ako dokonalý. Aspoň tak ho vnímala a prezentovala Natália. „Zoznámili sme na narodeninovej oslave spoločného kamaráta. Veľmi rýchlo sa z nás stal pár. Našli sme si spoločné bývanie, vybavili si hypotéku, zaobstarali psa. Mala som pocit, že robíme všetko správne, respektíve tak, ako sa to má,”  spomína mladá žena.

Natália a Peter žili v jednej domácnosti niekoľko rokov. Praktické záležitosti týkajúce sa spoločného života riešila Natália, ktorá mala pocit, že by klasického muža aj tak viac obťažovali než by ho zaujímali. Rozhodovanie prevzala Natália iniciatívne na seba a na Petrov názor sa časom prestala pýtať úplne.  „Peter bol submisívny typ. Vždy, keď som sa pýtala na jeho názor, bolo mu to jedno. Postupne som si zvykla na to, že rozhodovanie aj tak ostane iba na mne. Niekto rozhodnúť musel. Brala som to tak, že ak by mu niečo nevyhovovalo, povedal by mi to.” Reči Petrových kamarátov o tom, že môže byť rád, že má ženu, ktorá sa o všetko postará, utvrdzovali Natáliu v presvedčení, že koná správne.

Neprehliadnite: Čo nás malo spojiť, nás nakoniec rozdelilo: Tento zvrat som vo vzťahu nečakala, mýlila som sa z tohto dôvodu

Márny pokus o zvrat

Po 8 rokoch vzťahu Peter požiadal Natáliu o ruku. Napriek tomu, že Natália na svadbe nikdy netrvala a na deti sa ešte necítila, povedala áno. „Peter to bral ako ďalší logický krok v našom vzťahu. Otázky ohľadne svadby riešil dosť intenzívne a čoraz častejšie hovoril o dieťati. Až neskôr som zistila, že to bol jeho pokus o to, aby prevzal nad vzťahom kontrolu. Ja som totiž nikdy na svadbe netrvala a s dieťaťom som rátala až v dlhšom časovom horizonte,” spomína Natália. Peter sa s odstupom času začal zdať Natálii viac a viac odmeraný, prestal dokonca hovoriť o plánovanej svadbe. Mladá žena pripisovala správanie svojho partnera problémom v práci.

Kruté vytriezvenie 

Jedného dňa prišiel Peter z práce domov a Natáliu prekvapil niečím, čo nečakala: „Peter mi len tak, z ničoho nič oznámil, že sa chce rozísť. Vraj má inú ženu a odchádza žiť k nej. Tou správou som bola tak paralyzovaná, že som sa nezmohla na slovo” Do týždňa si Peter zbalil všetky veci a od Natálie definitívne odišiel. 

Prečítajte si tiež: Namotal ma na sladké reči a ja som mu dala druhú šancu: Neurobte rovnakú chybu ako ja, práve kvôli tejto situácii

Všetko bolo inak

Keď utíchli všetky emócie, bola Natália schopná pochipiť dôvod, prečo od nej snúbenec odišiel. „Vraj mu tá druhá žena dala niečo, čo pri mne nemal. Pocit, že je chlap. To, čo som ja vnímala ako starostlivosť o neho, bolo pre Petra prejavom toho, že ho vôbec nepotrebujem. Vraj som sa k nemu nesprávala ako k rovnocennému partnerovi a aj v prípadoch, keď sa so mnou o veciach snažil hovoriť, som jeho názor nebrala v úvahu,” vysvetľuje Natália, ktorá pochopila v čom urobila chybu. „Zrejme som v tom rozchode nakoniec nebola tak nevinne, ako som si myslela. Vo vzťahu som podcenila komunikáciu. Petrov názor som si síce vypočula, no stalo sa tak príliš neskoro na to, aby som s tým ešte niečo mohla urobiť, “uzatvára svoje rozprávanie. 

- Najčítanejšie -