Presunúť na hlavný obsah

Chudnutie po pôrode zvládnete s úplnou ľahkosťou: Vďaka týmto trom trikom zhodíte v priebehu šestonedelia

Feminity

Ak potrebujete po pôrode získať späť svoju figúru, vieme, ako na to. Stačí sa držať pár zásad a kilá pôjdu dolu sami!

Pokiaľ nepatríte do kategórie žien, ktoré z pôrodnice odchádzali so svojou pôvodnou váhou a figúrou, nezúfajte. Nič nie je stratené. Dokonca sa k svojmu pôvodnému telu, dokážete dopracovať aj v priebehu šestonedelia. Stačí sa držať len troch zásad a budete sa cítiť naozaj skvele. To čo vám však rozhodne nemôže chýbať je disciplína a musíte si to uvedomiť hneď na začiatku. 

Prečítajte si: Všetko, čo by ste mali vedieť o bruchu: Zmenšite obvod vášho pása a dopracujte sa ku krajšiemu telu

1. STRAVA

Vyhraďte si na každé jedlo pätnásť minút, počas ktorých nebudte robiť nič iné

Najväčšia chyba akej sa mnohé mamičky dopúšťajú je, že počas celého dňa sa nenajedia. Na raňajky nie je čas, obed nestíhajú a všetko doháňajú večer, keď drobec zaspí. No viete ako to chodí. Naše telo si pamätá. Keď mu celý deň odopierate živiny, dodáte mu ich až večer, drvivú väčšinu všetkého si uloží. A je úplne jedno, že ste mali len jeden tanier cestovín. Dôležité je jesť počas celého dňa, pravidelne a v pokoji. Využite na to čas, keď ide bábätko spať. Upratovanie aj ten riad v umývačke počká.  No kvalita a spôsob vášho stravovania ovplyvňuje celý váš život. Nezabúdajte, že to čo jeme, úzko súvisí s tým, ako vyzeráme. Preto si njdálniček strážete a vyhýbajte sa umelým sacharidom. 

2. POHYB

Prevencia pri depresii a váš najlepší kamarát

Denné prechádzky s vaším bábätkom sú celkom kvalitným tréningom, hneď na úvod. Práve chôdza je výbornou formou pohybu a nie je to nič náročné. No a ako bonus je určite to, že spojíte príjemné s užitočným. Nezabúdajte však na pravidelnosť. Tá je kľúčová. Bez nej sa k vytúženej postavičke dopracujete len veľmi ťažko, Športovým aktivitám by ste sa mali venovať minimálne 2- 3 krát do týždňa. Skúste bicykel, korčule, beh, prechádzky, či plávanie.

Neprehliadnite: Omyl, ktorého sa ešte stále veľa žien zľakne: Keď budete veriť tomuto mýtu, nikdy nebudete mať krásne telo

3. SPÁNOK A DOJČENIE

Zhadzovanie kíl v spánku a dojčením je naozaj efektívne

Nuž toto je žiaľ fakt. Ženy, ktoré málo spia, mávajú častejšie nadváhu ako tie, ktoré netrpia nedostatok spánku. No a mamy malých detičiek, by práve o tomto vedeli rozprávať hodiny. Telo si toiž chýbajúcu energiu dopĺňa vo forme vyššej chuti na jedlo a prioritne sladké. Preto si počas dňa aspoň raz pospite v čase, kedy ide aj drobec. No a samotné dojčenie vás môže pripraviť o 400 až 700 kcal denne. Možno je to o dôvod viac, prečo sa snažiť bábätko dojčiť minimálne prvých šesť mesiacov. Ak sa budete držať týchto troch bodov, šesť týždňov, nielenže sa budete cítiť skvele, ale budete to vyžarovať aj navonok. 

- Najčítanejšie -