Presunúť na hlavný obsah

Hollywoodska herečka Scarlett Johansson v životnej forme: Ako získala postavu snov?

Zahraničné celebrity

Hollywoodske krásky to vždy nemajú jednoduché. Pre presvedčivé stvárnenie filmových rolí neváhajú rapídne schudnúť (či dokonca pribrať) a podstúpiť náročnú prípravu. Rola Black Widow priniesla herečke Scarlett Johanssonn nielen slávu, ale aj životnú formu. Čomu za ňu vďačí?

Americká herečka Scarlett Johansson stvrárnila postavu Black widow po prvýkrát v roku 2009. Po 10 rokoch nechcela herečka nechať nič na náhodu a divákom opäť poskytla Black widow vo vynikajúcej forme. K tej jej dopomohol tréner Eric Johnson. Osobný tréner prezradil, že pre herečku nebolo podstatné percento telesného tuku, Scarlett sa predovšetkým zamerala na to, či bude schopná správne vykonávať svoje kaskadérske kúsky. Krásna herečka v sebe nezaprela ženu a zaujímalo ju tiež to, či jej dobre padne jej kostým

Neprehliadnite: Je to oficiálne: Najmladšia miliardárka Kylie Jenner rozširuje svoje impérium. Do čoho sa púšťa?

Prísny režim

Verte či nie, ale predtým, ako si herečka prvýkrát obliekla kostým Čiernej Vdovy, údajne nikdy nevstúpila do posilňovne. Čo je skutočne inšpirujúce v tom, že nikdy nie je neskoro na to, aby človek s cvičením začal. „Teraz som silnejšia a schopnejšia, ako som bola pred 10 rokmi. Je úžasné, že to môžem povedať,” odhalila Scarlett pre The Hollywood Reporter. Spoluprácu s trénerom si Scarlett Johansson pochvaľovala, hoci priznala, že skĺbiť materstvo, prácu a cvičenie je náročné. Integrované silové tréningy trvali približne 45 - 60 minút, pričom začínali zväčša o 6:00, teda v čase, keď herečkina štvorročná dcéra Rose ešte spala. Scarlett sa na svoju úlohu pripravovala v posilňovni 4 až 5x týždenne, pričom tréner Eric Johnson prirovnal herečkin režim k trénenigovej príprave profesionálneho atléta.

Prečítajte si tiež: Kľúč k bezchybným outfitom modelky Gigi Hadid: Udrel do očí aj vám?

Trojfázový tréning Scarlett Johansson:

  • Prvá fáza: Táto fáza by mala trvať až šesť týždňov. Primárne je potrebné zamerať sa na zlepšenie pohybu, reflexov a agility. Scarlett ich potrebovala kvôli kaskadérskym kúskom.
  • Druhá fáza: Silový tréning. Medzi najobľúbenejšie cviky Scarlett Johansonn údajne patrili mŕtve ťahy, zhyby, tlaky na ramená a práca s kettlebellom. Herečka sa chcela, samozrejme v rámci možností „normálneho“ človeka, čo najviac priblížiť stvárňovanej postave.
  • Tretia fáza: V tejto fáze sa Scarlett zamerala na doladenie jej fyzického stavu výraznými zmenami v jej stravovaní. Striedala dni, kedy jedla veľké množstvo karbohydrátov a jedlá s malým obsahom tukov s dňami, kedy jedla málo karbohydrátov a jedlá s vyšším obsahom tukov. Navyše držela dvanásťhodinové pôsty, aby si zaručila, že jej svaly budú po tréningoch viditeľnejšie.

- Najčítanejšie -