Presunúť na hlavný obsah

Pokiaľ sa budete v manželstve držať tejto jednej veci, vydrží vám navždy: Viete, čo je kľúčom k šťastnému vzťahu?

Feminity

Ak chcete byť v manželstve skutočne šťastná a prežívať harmonické obdobie aj po rokoch, mali by ste si jednu vec osvojiť. A my presne vieme, akú!

Ako je možné, že niektoré manželstvá skončia takmer skôr ako začali a iné fungujú absolútne bez akýchkoľvek problémov roky? Jediná drobnosť je zodpovedná za to, či vám vzťah vydrží alebo nie. Tušíte o čo ide?

Mohlo by vás zaujímať: Ostala som tehotná s bývalým: Nikdy by som nepovedala, že práve tento muž mi zmení život od základov

Dnešná rýchla a moderná doba je pre vzťahy skutočnou skúškou ohňom. Podľa štastistík sa totiž každé tretie manželstvo končí rozvodom, odlúčením alebo upadnutím do niečoho, čo vôbec nefunguje. Pokiaľ chcete patriť do tej skupiny, ktorej to naozaj vyjde, čítajte ďalej. 

Existuje veľa dôvodv prečo vzťahy nevydržia, ale jeden je kľúčový

Je to stratený prejav záujmu, či podpory. Snaha o akési prepojenie, s tým druhým. Predstavte si bežný deň. Pripravujete raňajky, do toho deti stále niečo vykrikujú, potrebuejete odoslať pár emailov. A váš manžel vám povie, nech sa pozriete na ten východ slnka. Ak ho odignorujete a pokračujete vo svojom, máte značný problém. Hoci to vyzerá veľmi prosto je to fakt. Pokiaľ by ste mu totiž aj napriek tomu, že toho máte veľa odpovedali so záujmom, priblížite sa mu a on bude vedieť, že je pre vás dôležitý. Aj keď sa v danom momente, jedná len o obyčajný východ slnka. Keď mu odpoviete bez záujmu, vzďaľujete sa mu. Áno, i keď to znie na prvý pohľad hlúpo, práve takéto situácie hovoria viac ako si myslíte o zdraví vzťahu. Muž sa domnieva, že to bol podstatný aspekt, ktorý by mal vniesť do konverzácie. No interakcia zo strany manželky je kľúčová - či to spozorovala a rešpektuje to. 

"Faktorom číslo jedna, ktorý partnerov navždy rozdelí je nedostatok pozornosti."

Neprehliadnite: Najväčšiu facku od života som dostala hneď po pôrode: Môj manžel sa na malého ani nepozrel a oznámil mi, že je koniec 

Toto by ste mali implementovať do každého dňa

Chápeme, každý deň je plný stereotypov, rutiny a klasických vecí, ktoré treba urobiť. Deti, práca, kamaráti. No akosi zabúdame na aktérov, na ktorých ten celý vzťah vlastne stojí. Nedokážeme si nájsť čas jeden na druhého, zabúdame na potreby partnera a v tomto kolotoči sa cyklíme. "Manželstvá, ktoré fungujú aj po rokoch, nie sú založené na intimite, ale náklonnosti," vysvetľuje psychológ Mgr. Martin Miler. Práve tá je v spolužití dvoch  ľudí najpodstatnejšia. Skúste teda prestať svojho drahého neustále napomínať, kritizovať, ale vnímajte ho a prejavujte mu práve náklonnosť. Uvidíte, ako sa už po pár dňoch puto medzi vami zosilní. Ak to budete robiť dene, máte vyhraté!

- Najčítanejšie -