Presunúť na hlavný obsah

4 zlozvyky, kvôli ktorým starneme rýchlejšie: Dopúšťate sa ich nevedome aj vy?

Zdravie

Azda všetky máme jedno spoločné. Túžime po kráse, dokonalosti a snažíme sa ju zachovať si, čo najdlhšie. Viete však, ktoré zlozvyky nás o ňu pripravujú a ani si to neuvedomujeme?

Žiaľ je to fakt, za predčasné starnutie a mnohé vrásky si môžeme vlastne sami. Dopúšťame sa často niekoľkých prehreškov, ktoré sú za úplne zbytočné pridávanie si veku zodpovedné. Tušíte o ktoré ide? 

Neprehliadnite: Skúste tieto dve zmeny a váš obvod pása sa zmení na nepoznanie: Prečo ženy majú väčšiu chuť na sladké než muži?

1. Diétovanie

Diéty sú večnou témou. Práve počas nich zväčša telo vystavujeme nadmernému stresu. Veľký problém je, že sa nám vtedy zhoršuje elasticita pokožky a tak nám teda pribúdajú vrásky. Ak si počas diéty  navyše doprajete šálku kávy, či pohár vínka, nie je nič horšie. Zdržiavate si tým vodu v tele a zhoršujete fungovanie lymfy. To má na našu pleť naozaj značný dopad. 

2. Kozmetické prehrešky

Ak si ideme ľahnúť s make - upom, či sa opaľujeme bez ochranného faktora, to všetko predstavuje pre pleť riziko. A veľmi dobre to vieme. Avšak problém je aj to, ak čisteniu svojej pleti venujete prehnanú pozornosť. Pokiaľ totiž používate niekoľko druhov rôznych produktov a nebodaj iných značiek, verte, že vám to neprospieva. Aj pri kozmetike platí pravidlo, všetko s mierou. Vplyvom reakcií niekoľkých prípravkov totiž zostáva pokožka zväčša premastená, začínajú sa na nej tvoriť vyrážky a je oveľa viac náchylnejšia na tvorbu vrások. 

3. Nedostatok spánku

Vedeli ste, že na náš výzor má neuveriteľný vplyv práve spánok? Jeho nedostatok je okamžite pozorovateľný. Áno, do tridsiatky to dokáže organizmus spracovať a priveľmi to nevidno, no nezabúdajte, že naše telo si pamätá. A pravidelnú dávku spánku jednoducho potrebujeme. Práve v tme a počas spánku sa tvorí hormón melatonín, ktorý redukuje nadbytočný tuk a dodáva pokožke mladistvý vzhľad

4. Stres

Nuž, tu je rovnica pomerne jednoduchá. Stres podporuje proces starnutia či sa vám to páči alebo nie. Zodpovedná je za to zvýšená produkcia noradrenalínu a kortizolu. Práve pod tlakom naše telo  odvádza krv z periférnych orgánov a zásobuje ňou svaly. Vieme, stresu sa nedá vyhnúť za každých okolností. No mali by ste nájsť cestu ako ho eliminovať a vyvážiť relaxom.  

Neprehliadnite: Objavte nápoj, ktorý vás zbaví ranného nafukovania brucha: Takto sa zobudíte o kilo ľahšia

Viete však čo nám na kráse vždy pridá a nejaké tie roky uberie? Spokojnoť a šťastie. Veď to poznáte, šťastná žena = krásna žena. Ale predsa len, si na spomínané štyri drobnosti dajte pozor. 

Ktorého z prehreškov sa dopúšťate najčastejšie?

spolu hlasovalo 254 ľudí

4. Stres
148

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus