Presunúť na hlavný obsah

5 mýtov o vzťahu s mladším mužom: Pre toto vám zväzok so zajačikom prospeje

Partnerské vzťahy

Viete ako sa to hovorí – vek je len číslo. A v niektorých prípadoch to platí dvojnásobne. Pokiaľ ste sa doteraz obávali vzťahu s mladším mužom, prestaňte. Choďte do toho a uvidíte ako vám to prospeje!

V dnešnej dobe to vyzerá, že vekový rozdiel medzi partnermi už nezohráva vôbec žiadnu úlohu. Kým kedysi sa za ideálne považovalo, ak bol partner o 6 až 7 rokov starší, dnes tvoria dvojice veľmi často práve mladší muži a staršie partnerky. Pokiaľ ste sa doteraz takéhoto zväzku báli, zahoďte zábrany. Má to totiž množstvo výhod, o ktorých ste zrejme ani netušili. Základom je totiž vždy počúvať svoje vlastné pocity.

Neprehliadnite: Kedy je najideálnejší čas na dieťa, v 20, 30, či 40-ke? Odborníci sa zhodujú v jednom

1. Syndróm vychovávajúcej matky

Nuž toto robíme azda všetky, avšak v menšom  meradle je to ešte prístupné. Ak sa domniveate, že ak bude od vás mladší budete mať tendecie ho vychovávať predsa len o niečo viac, mýlite sa. Práve muži, ktorí si hľadajú staršie partnerky bývajú totiž oveľa samostatnejší a vedia sa o seba skôr postarať, ako tí, ktorí preferujú mladšie ročníky. A to je obrovské plus, nemyslíte? 

2. Problematická budúcnosť

Jediný kameň úrazu v tomto môže nastať, len ak sa vy túžite usadiť, chcete si založiť rodinu a on nie. Pokiaľ ste si to však vydiskutovali a máte v tom jasno, vôbec neriešte, čo vám hovorí okolie. To sa vám totiž môže stať aj s oveľa starším partnerom. Všetko je o ľuďoch. No a veľkým prínosom môže byť, že deťom bude stíhať, bude mať čas a chuť sa s nimi hrať a to je na nezaplatenie. 

3. Vy starnete, on nie

Toto je zväčša niečo, na čo zrejme poukazuje väčšina vašich priateliek. Že budete od neho rýchlo staršia a časom sa začne pozerať za mladšími. Musíte si však uvedomiť, že nie každý štyridsiatnik túži po babe, ktorá sotva skončila s maturitou. Emocionálne a psychicky vyzretí muži si hľadajú aj takto nastavené partnerky. Navyše, vy sa pri ňom budete o seba starať o niečo viac a to vám len a len prospeje. 

Prečítajte si: Ctižiadostivá, zmyselná, či s materinskými sklonmi: Znamenie vášho partnera prezradí, po akej žene naozaj túž

4. Názorové rozdiely

Ak vám niekto hovorí, že sa nezhodnete v nejakých veciach, že veď on je ešte mladý, je to opäť hlúposť. Samozrejme, že sa v niečom zhodnete, v inom zase nie. Je to normálne a ku vzťahu to jednoducho patrí. Takže týmto sa vôbec nezaoberajte. 

5. Neustále bojujete s mladšou konkurenciou

Zrejme budete prekvapené, koľko žien toto považuje za veľké mínus. No opak je pravdou. Samozrejme, každý muž sa rád obzrie za peknou mladou ženou, no neznamená to, že ju chce mať aj doma. No a navyše práve mladšie ročníky pre vás môžu byť inšpiráciou aspoň v niektorých veciach. Ak totiž cítime ohrozenie, alebo vnímame konkurenciu, snažíme sa vo vzťahu viac. A to veru ocení nejeden muž, ale aj my si tak udržiavame nevedome potrebnú iskru. Čo dodať na záver. Asi len toľko. Každý vzťah je individuálny, každý človek tiež, tak na to rozhodne nezabúdajte.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus