Presunúť na hlavný obsah

Táto potravina je doslova zázrakom pri chudnutí: Zaraďte ju do jedálnička a dostaňte sa do formy za 2 týždne

Chudnutie a diéty

Pokiaľ si chcete vytvarovať postavu, mali by ste sa zamerať na svoj jedálniček. A obzvášť na jednu potravinu. Viete, čo vám pomôže dostať sa do formy?

Hovorí sa, že strava tvorí až 70% úspechu pri chudnutí. Viete však, ktorá potravina by sa pre vás mala stať základom jedálnička, ak chcete skutočne schudnúť? Stačí ak ju budete jesť aspoň dva týždne, každý deň a uvidíte výrazné zmeny na svojej postave. 

Neprehliadnite: Chcete schudnúť z oblasti brucha? Toto je 5 nápojov, ktoré vám k tomu dopomôžu

Táto potravina dokáže zázraky na počkanie

Áno vieme, na každého pôsobí pri chudnutí niečo iné. Niekomu pomôže prísna diéta, inému detox, ďalší sa spolieha na zdravú stravu celoročne. A nakoľko je každý organizmus individuálny, skutočne platí, že čo funguje na jedného, nemusí na druhého. Avšak, čo sa týka skladby potravín, rovnako ako sa niektoré z nich podieľajú na našom priberaní a zvyšovaní hmotnosti, sú aj tie, ktoré výrazne znižujú našu váhu. Tušíte, ktorá potravina patrí pri úbytku kilogramov medzi najúčinnejšie?

Prečítajte si tiež: Počuli ste už o Ornish diéte? Pomôže vám nielen s prebytočnými kilami, ale ochráni aj vaše srdce

My veru áno. Práve preto vám ju odporúčama zaradiť do dennej stravovacej rutiny. Je totiž nosičom obrovského množstva nutričných hodnôt, zasýti na dlhý čas, má minimum kalórií, pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi, znižuje pocit vlčieho hladu, no a pomáha ručičke na váhe ísť smerom nadol. Reč je o červenom grapefruite. 

Ideálny spaľovač tukov

Áno, práve grapefruit pôsobí ako ideálny spaľovač tukov. Najlepšie je, ak zjete jeho polovicu vždy tesne pred hlavným jedlom. V tom prípade si doprajete oveľa menšiu porciu ako bežne. Takže vás viac zasýti, eliminuje túžbu prejedať sa, stimuje metabolizmus, obsahuje len 39 kalórií, nebudete mať po ňom chuť na sladké, avšak budte cítiť príliv energie. No a v neposlednom rade je jeho veľkou pridanou hodnotou fakt, že má vysoký podiel látok, ktoré pomáhajú v boji s rakovinou. 

Príklad jedálnička

1. deň

  • Raňajky: polovica grepu, ovsené vločky s jahodami
  • Obed: polovica grepu, šalát s lososom
  • Večera: polovica grepu, mrkvová polievka

2. deň

  • Raňajky: polovica grepu, mandľové mlieko
  • Obed: polovica grepu, brokolica s vajíčkom a batátmi
  • Večera: polovica grepu, zeleninový vývar

3. deň

  • Raňajky: polovica grepu, ovsené vločky s jahodami
  • Obed: polovica grepu, cestoviny s krevetami
  • Večera: polovica grepu, paradajková polievka

​Práve enormné množstvo zdravotných benefitov, z neho robí potravinu číslo jeden pri znižovaní hmotnosti. Skúste presne dva týždne jesť spomínanú polovicu grepu pred jedlo a uvidíte malé zázraky na svoje figúre. 

- Najčítanejšie -