Presunúť na hlavný obsah

7 pravidiel, vďaka ktorým prežije váš vzťah neveru: Pozrite sa, čo vám pomôže toto náročné obdobie prekonať

Partnerské vzťahy

Ak váš vzťah prechádza krízou, ktorá je poznačená neverou, vieme, ako z tohto začarovaného kruhu von. Máme pre vás niekoľko užitočných rád, ako túto fázu prekonáte.

Áno, vieme, nevera bolí. Ublíži a zároveň dostane naše sebavedomie takmer na absolútne dno. Ak ste sa vša rozhodli predsa len dať svojej polovičke druhú šancu, vieme ako sa vám podarí rany na duši a srdci dať dokopy predsa len o niečo skôr. Nebude to ľahké, ale dá sa to. 

Mohlo by vás zaujímať: Zamilovala som sa do ženatého šéfa: V čase, keď som zostala tehotná urobil vec, ktorá by mi ani vo sne nenapadla 

1. Nechcite zmeniť váš vzťah od základu

Nuž tento bod je jednoznačne jeden z najťažších. Pointa je totiž žiť tak ako predtým. Nemyslite si, že ak začnete chodiť častejšie von, či flirtovať s niekým, že vám to pomôže práve naopak. Aj keď značný podiel viny nie je na vašej strane, mali by ste znova chcieť so svojou polovičkou tvoriť tím. Preto sa venujete aktivitám ako pred neverou a snažte sa pestovať váš vzťah. 

2. Pýtajte sa tak často ako to potrebujete

Klaďte otázky, pýtajte sa, veľa sa rozprávajte. Hovorte presne o tom, o čom potrebujete. Spýtajte sa ho všetko, čo chcete vedieť, ale iba raz. Pokojne aj na detaily. Ak vás miluje, bude k vám úprimný.  Avšak nikdy sa k tomu nevracajte. Dosiahli by ste presný opak toho, na čom chcete pracovať. 

3. Netlačte sa do zabudnutia na počkanie

Máte právo na smútok. Aj na akýkoľvek časový úsek, ktorý potrebujete na zabudnutie. Preto sa prestaňte nútiť do akéhokoľvek expresného zabudnutia. Uvidíte, že odpustenie príde časom, preto na nič netlačte. 

Neprehliadnite: Ostala som tehotná s bývalým: Nikdy by som nepovedala, že práve tento muž mi zmení život od základov

4. Hovorte o svojich pocitoch

Nájdite si niekoho komu naozaj dôverujete a povedzte mu o tom, čo prežívate. Nebojte sa hovoriť o svojich pocitoch. Práve naopak, hovorte o nich často a veľa. Je úplne jedno či to bude najlepšia kamarátka, mama, sestra. Podstatné je, aby tá osoba mala nadhľad.

5. Pozrite sa na to z opačnej strany

Hoci to nie je najľahšie, prichádza čas na analyzovanie. On to totiž kvôli niečomu urobil. Skúste sa na to pozrieť aj z jeho strany. Hľadajte dôvody, čo ho k tomu pravdepodobne viedlo. 

6. Priznajte si podiel viny

Vzťah je o dvoch ľuďoch a väčšinou sú za jeho rozpad zodpovední dvaja. Aj keď sa to najľahšie nepočúva je to fakt. Skúste sa teraz zamyslieť.  Koľko času ste venovali deťom, kamarátkam, práci, behaniu, či vareniu a nie jemu?  

7. Nemotajte sa neustále v minulosti

To najhoršie čo môžete urobiť, je neustále sa vracať k tomu, čo sa stalo. Okamžite s tým prestaňte. Minulosť budete musieť jednoducho hodiť za hlavu, ak chcete, aby to medzi vami opäť fungovalo. 

Dokázali by ste odpustiť neveru?

spolu hlasovalo 132 ľudí

Áno
45


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus