Presunúť na hlavný obsah

Dovolenková destinácia, ktorú sa oplatí vidieť: Slnečné Taliansko si získalo srdcia známych Sloveniek

Slovenské celebrity

Krajina v tvare čižmy ponúka okrem všadeprítomnej architektúry a dychberúceho umenia i neopakovateľnú atmosféru, ktorú prišli nasiaknuť aj Slovenky, ktoré milujú cestovanie.

Barbora Franeková a Dominika Navara Cibulková 

Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma. Rím navštívili i bývalá miss Barbora Franeková a tenistka Dominika Navara Cibulková, ktoré nespája len láska k cestovaniu, no predovšetkým priateľstvo. Rím je na pamiatky bohatý a jeho objavovanie akoby nemalo konca. Dámy nevynechali antický Pantheon či architektonickú dominantu Colosseum

Alena Pallová

Ďalšou zo známych Sloveniek, ktorá neodolala čaru večného mesta je lekárka a podnikateľka Alena Pallová. Tá na vlastnej koži zažila realitu legendárnej Fontány Di Trevi. O svoj zážitok sa podelila na Instagrame: „Odpadky neuprataná a nonstop veľa turistov a tlačenica. Na fotku máte tak nanosekundu a už sa tam cpuú iní. Toto bol náš druhý pokus o polnoci...Ale história a tá energia sa tu dala cítiť aj vo vzduchu. Motýle v bruchu.”

Neprehliadnite: Prvá prezidentka Zuzana Čaputová: Odtieň šiat, v ktorých zažiarila, bol obľúbený aj u týchto prvých dám

Veronika Vágnerová

Miss Slovensko 2007 Veronika Vágnerová navštívila v rámci svojej talianskej dovolenky hneď niekoľko miest. Jednou z jej zastávok, ktorú navštívila so svojou rodinou bola i Pisa. Kým bola Pisa v stredoveku významným rímskym prístavom, dnes je predovšetkým miestom, ktoré turistov láka svojou šikmou vežou, ktorá akoby popierala zákony fyziky.

Martina “Moma” Horňáková

Miláno je označované ako mesto módy. V tej je ako doma i YouTuberka Martina “Moma” Horňáková, ktorá si za cieľ svojej cesty vybrala práve toto mesto. Dominantou Milána je Milánsky dóm, o ktorom sa hovorí, že práve v ňom tlčie srdce Milána. 

Prečítajte si tiež:  Trendové doplnky podľa slovenských krások: Tieto môžu byť letnou inšpiráciou aj pre vás

Natália ”Naty Kerny” Körnerová 

YouTuberka Moma si krásy Milána užívala v spoločnosti influencerky Naty Kerny. Dievčatá si Miláno užívali plnými dúškami a nevynechali ani najlepšie cestoviny v meste, ktoré k talianskej kultúre patria. K Milánu zase, podobne ako Milánsky dóm, patrí i najznámejšie nákupné stredisko v presklennej arkáde - Galleria Vittorio Emanuele II.

Ivana Kičikoleva

Svoje talianské “dolce far niente” alebo tiež sladké ničnerobenie si vo Florencii vychutnávala i podnikateľka Ivana Kičikoleva. Florencia je srdcom Toskánska, ktoré láka príjemnou a srdečnou atmosférou i tisícami pamiatok a miest, ktoré sú naozaj jedinečné.

- Najčítanejšie -