Presunúť na hlavný obsah

Posadnutosť štíhlosťou ako prekliatie princezien? Diana, Kate aj Victoria sa veľmi úzkostlivo zaoberali svojou hmotnosťou

Zahraničné celebrity

Samozrejme, ak ste každý deň pod drobnohľadom médií, túžite vyzerať čo najlepšie. Avšak túžba po doknalosti, sa u mnohých členiek kráľovských rodín, zmenila doslova na posadnutosť.

Keď sa túžba po dokonalosti premení na posadnutosť

Ženy, ktoré sú neustále na očiach verejnosti, chcú vyzerať samozrejeme čo najlepšie. A žiaľ, občas to prináša aj svoju daň. Ak totiž navyše patríte k členkám kráľovských rodín, pozornosť na vás sa upriamuje o niečo častejšie. A potom je už naozaj len krôčik k tomu, aby sa vaša túžba po dokonalosti premenila na posadnutosť. Svoje o tom dobre vedela aj manželka princa Charlesa, princezná Diana, vojvodkyňa Kate Middleton, či švédska princezná Victoria. Každá z nich, totiž mala ako vzor telo bez akékokoľvek gramu tuku. 

Neprehliadnite: Diana aj po rokoch kráľovnou sŕdc: Mesto Paríž si uctí jej pamiatku špeciálnym spôsobom

Každá iná, no predsa majú niečo spoločné

Diana

Princezná Diana v podstate ako prvá nabrala odvahu a vyslovila tento fakt nahlas. Jej problémy so stravovaním začali už v roku 1981. Nakoľko sa v novinách veľmi často prepierali jej bacuľaté líčka, rozhodla sa držať diétu. No to bol začiatok začarovaného kruhu. Odvtedy s tým totiž nedokázala prestať. Diana denne prijala maximálne  600 – 700 kcal a aj to vo forme zeleniny či ovocia a svoj jedálniček si neustále kontrolovala. Časom sa však tomu pridalo aj zvracanie a používanie laxatív. Túžba po perfektnom tele ju neustále hnala k tomu, že si musí svoju hmotnosť udržať. 

Čítajte tiež: Toho, čo kedysi Cindy Crawford odmietala a na čom vybudovala svoju slávu, sa dnešné ženy vzdávajú a robia chybu

Kate 

Odkedy sa dala Kate Middleton dokopy s princom Williamom, v podstate si stále udrživala svoju váhu. Vždy veľa športovala, venovala sa plávaniu, bicyklovaniu, v zime lyžovaniu. Pohyb bol odjakživa jej prirodzenou súčasťou života. Avšak pár mesiacov pred svadbou, začala expresne rýchlo chudnúť. Dokonca až v takej miere, že ju začali v médiách prirovnávať práve k princeznej Diane, ktoré roky bojovala s anorexiou a bulímiou. Kate chcela vo svadobých šatách očariť a pôsobiť čo najkrehkejšie. To sa jej aj podarilo. Držala Dukanovu diétu a odvtety si vlastne svoju absolútne bezchybnú figúru, na ktorej by ste márne hľadali čo i len gram tuku, drží.

Victoria

Švédska korunná princezná Victoria, patrila vždy skôr do kategórie baculiek. Avšak v istom momente sa zo svojich 80 kíl dostala veľmi rýchlo na 55, kedy ju v médiách ospevovali ako dobre vyzerá. To ju ”nakoplo” k tomu, že chce byť predsa len ešte o niečo štíhlejšia. No to už bol jasné, že trpela poruchou príjmu potravy. Nenávidela svoje telo a to ako vyzerá. Avšak Victoria sa z toho dostala. Pomohol jej najmä jej manžel Daniel a narodenie dcérky. Dnes má normálnu figúru a je spokojná sama so sebou. Nuž ako vidíte, byť neustále pod drobnohľadom médií, má aj svoju odvrátenú stránku.  

Prečítajte si tiež: Tento rok bude poriadne horúco: Najsexi plavkové trendy podľa celebritných krások

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus