Presunúť na hlavný obsah

Chcete schudnúť do bikín za 10 dní? Ak si osvojíte tieto pravidlá, rozhodne sa vám to podarí bez jojo efektu

Chudnutie a diéty

Viete, ako to chodí. Málokedy sme naozaj spokojné so svojou postavou. Pokiaľ sa však chcete zbaviť prebytočných kilogramov naozaj rýchlo a bez jojo efektu, zistili sme, ako na to!

Pokiaľ vás čaká v priebehu dvoch týždňov dovolenka a potrebujete zhodiť do plaviek nejaké to kilo navyše, vieme ako na to. 5 - 7 kilogramov totiž dokážete stratiť v priebehu desať dní bez toho, aby vás napokon prekvapil jojo efekt. 

Prečítajte si: 7-dňový jedálniček ako prechod pre život bez cukru: Takto sa mení vaša tvár a telo, keď ho prijímate veľa

1. Voda, voda, voda

Toto je pri chudnutí jeden z najzásadnejších atribútov. Pokiaľ chcete zredukovať svoju hmotnosť, je veľmi dôležité, aby ste nezabúdali na pitný režim založený prioritne na obyčajnej vode. Pri redukcii hmotnosti ide o veľmi dôležitý faktor. Voda totiž zbavuje telo toxínov, prebytočných látok. Preto jej počas tejto fázy vypite denne minimálne štyri litre. Ideálny je model, ak si pred každým hlavným jedlom dáte aspoň dve deci čistej vody. 

2. Zázračný nápoj na ráno

Horúca voda s citrónom a chilli je doslova zázračný trik pri chudnutí. Doprajte si tento nápoj každý deň nalačno a verte, že pocítite rozdiel.

3. Znížte príjem sacharidov

Áno, toto je jeden zo zásadných bodov v eliminácii hmotnosti. Skúste vymeniť klasické prílohy za zeleninu a uvidíte ako pôjdu vaše kilá dole.

4. Vyhnite sa daným trom jedom

Existujú tri potraviny, ktoré by ste rozhodne mali v tomto čase zo svojho jedálnička vynechať. Ryža, cukor a soľ. Práve tieto musia mať v danom období u vás minimálne zastúpenie. Tak na to určite nezabúdajte. 

Neprehliadnite: 5 zázračných potravín pre mladší vzhľad: Obsahujú v sebe živiny nevyhnutné pre tvorbu kolagénu

5. Pravidelný príjem

Telo jednoducho neoklamete. Ono si všetko pamätá. Preto pokiaľ chcete skutočne schudnúť, dodržujte pravidelný príjem jedál. Verte, že pokiaľ vynecháte jedno jedlo, uškodíte si ešte viac, ako ste možno predpokladali. 

6. Kvalitný spánok

Aspoň v danom období, sa snažte docieliť pravidelný a kvalitný spánok. Ideálne je, ak zaspávate v rovnakom čase. Pôsobí to výborne nielen na chudnutie, ale rovnako aj na celkové fungovanie organizmu.

7. Naštartujte metabolizmus

Tento bod je kľúčový. Keby ste totiž stále prijímali rovnaké množstvo jedla ako doteraz, vaše telo zhadzovať rozhodne nezačne. Preto je ideálne, ak znížte príjem približne o 2/3 a váš metabolizmus sa naštartuje. Tak čo, idete do toho? My rozhodne áno. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus