Presunúť na hlavný obsah

Tejto jednej veci vďačí kráľovná Alžbeta II. za dlhovekosť: Na ktorý rituál, čo predlžuje mladosť, nedá dopustiť?

Zahraničné celebrity

Panovníčka Veľkej Británie má aj vo svojom veku, neuveriteľný esprit a životný elán. Čomu za to táto uznávaná a veľmi aktívna dáma vďačí?

Intenzívne pracuje, cestuje po svete, jazdí na koni a to všetko so statusom dámy, ktorý jej právom patrí. Britskej kráľovnej Alžbete II. by málokto tipoval, že už má po 90 - tke.  

Čítajte tiež: Jennifer Lopez nezaháľa a svoje telo neustále vie ako potrápiť: 49-ročná latino diva takto chodí do fitka

Tajomstvo dlhovekosti

Najdlhšie vládnuca panovníčka Británie nestráca ani po rokoch na svojej popularite. Práve naopak. Briti ju jednoducho milujú. A aj napriek naozaj vysokému veku si veľmi poctivo plní svoje kráľovské povinnosti. Jej veličenstvo je aktvne rovnako v pracovnom ako aj súkromnom živote. Čomu teda táto dáma vďačí za dlhovekosť?

Stráži si jedálniček

Čo sa týka jedálnička, kráľovná je veľmi disciplinovaná. Raňajkuje cereálie s ovocím, obeduje polievky a na večeru si rada dáva jednoduché jedlá typu grilovaného kurčaťa so šalátom. Po piatej však nikdy neje žiadan škrob. Uprednostňuje sezónne potraviny, miluje plody ovocia so svojej záhrady, no dopraje si ich len v rámci ich aktuálnosti. Nikdy nefajčila a nepije ani veľa alkoholu. Zvyčajne si dá jeden drink, no aj to veľmi zriedka.

Mohlo by vás zaujímať: J Lo sa ide po štvrtýkrát vydávať? Kto a aký príbeh sa však skrýva za jej predchádzajúcimi manželstvami?

Nedá dopustiť na pohyb

Tak ako je kráľovná disciplinovaná v jedálničku, má to asj s pohybom. Spávať chodí vždy v ten istý čas, spí sedem hodín a ráno sa prebúdza okolo pol ôsmej. Minimálne raz alebo dvakrát do týždňa jazdí na koni a  každý deň chodí na prechádzky so psami. Ak ich nestihne vyvetrať ráno, urobí to poobede.

Tento bod je pre ňu kľúčový a podľa nej najpodstatnejší

Napriek tomu, že jej syn, princ Charles a vnuk, princ William, už značnú časť jej povinností pomaly preberajú, kráľovná zostáva naďalej veľmi aktívna. Deň azčína tým, že si otvorí legendárny červený kufrík s vládnymi dokumentmi, ktoré si vždy starostlivo prečíta. Odpisuje na korešpondenciu, poctvivo sa chystá na audiencie, v neposlednom rade sa  stretáva s politikmi, umelcami, či obyčajnými ľuďmi. Je patrónkou viac  ako 600 charít, organizácií vrátane výskumných centier na rakovinu, nemocníc, charitatívnych zbierok. A všetko to robí bez známky stresu. Za tie roky sa ho vraj už naučila zvládať a ku všetkému pristupuje s rozvahou. Máva totiž pravidelné chvíle, kedy ju nikto nemôže rušiť a venuje sa len svojim myšlienkam. Utrieďuje si prežité veci, analyzuje všetko a snaží sa nájsť vnútorný pokoj. Podľa nej to je základ, ak chcete pekne žiť. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus