Presunúť na hlavný obsah

Rebelka princezná: Týmto Diana vytáčala nielen kráľovnú, ale aj svojho manžela, iní to však na nej milovali

Zahraničné celebrity

Princezná Diana bola jednoducho iná, ako kráľovská rodina očakávala. Svojská, bezprostredná, milujúca a nespútaná. Čo na nej členovia kráľovskej rodiny, vrátane jej manžela nedokázali vystáť?

Tieto nariadenia kráľovnej ignorovala

Treba uznať, že princezná Diana v rámci kráľovskej rodiny zohrala naozaj významnú úlohu. Práve jej sa totiž podarilo v prísne fungujúcej monarchi, kde vládli pravidlá protokolu niekoľko storočí a nepoznali výnimky, mnohé z nich zásadne zmeniť. Azda aj preto neboli s kráľovnou Alžbetou II., najlepšie priateľky. Diana totiž bola vždy tak trochu rebelka.

Mohlo by vás zaujímať: Dva dni po pôrode mala Meghan Markle takmer rovnakú postavičku ako počas zásnub: Osvojte si jej tipy!

Zásnubný prsteň podľa seba

  • V kráľovskej rodine funguje výber prsteňa tak, že sa objednáva od tých najvýznamnejších klenotníkov a má aj svoju históriu. Tak napríklad, prsteň pre kráľovnú Alžbetu II. bol vyrobený z najčistejšieho diamantu, ktorý bol prevzatý z čelenky princeznej Alici, matky princa Filipa. Avšak Diana chcela niečo konkrétne, čo sa jej páčilo už roky. A tak si vybrala prsteň z katalógu.  niekoľko zásadných vecí zmeniť.

Pôrod mimo paláca

  • Áno, presne túto éru odštartovala mama princa Williama a Harryho. Kráľovská rodina totiž vybavila palác tak, aby sa nasledovníci trónu mohli narodiť práve na danom mieste. Avšak, až Diana ako prvá trvala na svojom a oboch chlapcov porodila na klinike.

Nebála sa experimentovať v oblasti módy

  • Aj tu protokol jednoducho nepustí. Kráľovská móda je naozaj veľmi prísna. Práve Diana však bola prvou ženou v kráľovskej rodine, ktorá si dala na formálne stretnutie nohavice. Princezná doslova milovala čiernu farbu a veľmi často sa práve do nej obliekala. A to aj napriek faktu, že kráľovská rodina používala čiernu ako farbu smútku a nosila ju výlučne na pohreby. 

Túto jej vlastnosť milovali ľudia, no kráľovská rodina ju nedokázala prekusnúť

Diana spôsobila v kráľovskom paláci doslova revolúciu. Mnohými vecami totiž vytáčala nielen kráľovnú, ale aj svojho manžela. Sympatická kráska totiž bola prvou členkou britskej monarchie, ktorá dávala navonok svoje city a pocity. Čo sa týka protokolu, nebolo možné, aby sa obyčajný človek mohol dotknúť niekoho z kráľovskej rodiny. 

Bezprostredná a nespútaná

Diana však toto pravidlo porušila a objímala chorých ľudí alebo malé deti. Vôbec sa nebála objať ženu napadnutú vírusom HIV. Cestovala do rizikových oblastí, pomáhala bezdomovcom alebo starším ľuďom. Chcela sa priblížiť každému, kto to potreboval a urobiť pre druhých maximum aj napriek pravidlám. Presne preto, kráľovnú ľudských sŕdc, ako ju roky volali, ľud miloval.

Čítajte tiež: Toto sa rozhodla Meghan Markle urobiť už teraz pre svoje bábätko: Pozrite sa, čo malému priniatku dopraje

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus