Presunúť na hlavný obsah

Trápia vás riedke vlasy? Toto sú 4 účesy, ktoré vám opticky pridajú na ich objeme

Krása

Tak, ako vo všetkom, aj pri účesoch platí, že nie je všetko také, aké by sa môže zdať. Využite to vo svoj prospech a poraďte si s riedkymi vlasmi.

Vlasy. Ktorá z nás by už len nesnívala o hustej lesklej hrive, však?! Proti tejto našej utkvelej predstave o tom, ako krásne vlasy vyzerajú častokrát stojí niečo tak silné, proti čomu sa nedá bojovať ani tými najkvalitnejšími kozmetickými prípravkami či výživovými doplnkami - genetika. Častokrát sa totiž nejedná o to, že sú vlasy skutočne riedke. Častokrát zohráva hlavnú rolu v tom, ako sa nám naše vlasy navonok javia, práve ich kvalita. Ak sú totiž jemné, pôsobia opticky redšie. V rukách dobrej kaderníčky a so správnym účesom to pre vás viac nemusí byť problém.

Neprehliadnite: Kvôli týmto chybám pri líčení očí vyzeráte staršie: Vyhnite sa im a uberiete si tým roky navyše

Pixie look ako Katy Perry

K tomuto účesu je potrebná i značká dávka odvahy. Len ťažko sa vzdávame svojich dĺžok. Ak sa však nebojíte výraznejších zmien a máte radi experimenty, tzv. pixie účes je pre vás to pravé. Obzvlášť v lete. Krátke vlasy sú zdravšie, nadobúdajú silu o čosi rýchlejšie a dá sa s nimi ľahšie pracovať. Odmenou za vašu odvahu vám bude váš nový sexi look.

Výrazná ofina ako Jessica Biel

Nikdy ste nad ofinou neuvažovali? Možno je čas začať! Správne zvolená ofina je riešením pre mnohé ženy s riedkymi či jemnými vlasmi. Navyše, nikdy nevyjdú z módy, a to najmä preto, že sú také univerzlne. Ofina však vie byť aj pekelne zradná. Zverte sa do rúk skutočného odborníka, odrast zle zastrihnutej ofiny totiž trvá celú večnosť.

Prečítajte si tiež: Zaostrené na váš prenikavý pohľad: Toto sú maskary, ktoré zvládnu aj letné kúpanie

Bob ako Kim Kardashian

Nie nadarmo patrí tento účes k jedným z najobľúbenejších. Bob pristane každému typu tváre, stačí si vybrať jeho obľúbenú podobu. Klasický alebo asymetrický, hladký či zvlnený - všetky variácie riedkym vlasom vyhovujú a pridávajú im na vytúženom objeme. Nebojte sa experimentovať a nelipnite na dlhých vlasoch bez dostatočnej kvality. Ak máte poškodené dĺžky vlasov, bob alebo jeho predĺžená verzia - lob sú vhodným trendy riešením pre váš nadýchanejší účes.

Vlasy na bok ako Olivia Munn

Ak ste na svoje vlasy až príliš háklivá a zásahy kaderníka minimalzujete na tie najnevyhnutnejšie prípady, máme trik aj pre vás. A dokonca nezahřňa ani žiadne drastické zmeny.  Ilúziu objemu môžete vytvoriť aj tak, že si väčšinu vlasov prehodíte na jednu stranu a tzv. “ cestičku” si začešete bližšie k uchu. Pre získanie objemu ešte lepšie funguje, ak sú vlasy zvlnené. Následne nezabudnite účes poriadne zafixovať . Jednoduché a efektné zároveň!

- Najčítanejšie -