Presunúť na hlavný obsah

Obľúbené dovolenkové destinácie princeznej Diany si zamilujete aj vy: Kde najradšej trávila leto princezná z Walesu?

Zahraničné celebrity

Aj členovia kráľovskej rodiny milujú leto a radi si ho užívajú so svojimi najbližšími. Pozrite sa spolu s nami, na ktoré dovolenkové destinácie nedala dopustiť princezná Diana a stali sa jej srdcovkou.

Kráľovná ľudských sŕdc, módna ikona, starostlivá mama, citlivá a empatická duša. Tým všetkým bola princezná Diana, ktorú zbožňovali nielen Briti, ale aj celý svet. Táto výnimočná žena milovala život a snažila sa každý deň si užívať naplno. Ktoré miesta boli jej srdcovkou a nedala na ne dopustiť? 

Panenské ostrovy, Necker Island

Perla na Britských Panenských ostrovoch, s bujnou tropickou vegetáciou, nádhernými plážami pokrytými bielym pieskom, Necker Island bol Dianinou najobľúbenejšou destináciou. Trávili tu s deťmi letá a dokonca sem mnohokrát vycestovala len v sprievode svojich synov a priateliek. Toto idylické miesto o rozlohe 30 hektárov je súkromný raj Sira Richarda Bransona, ktoré je dostupné iba loďou, alebo helikoptérou. Takže ak túžite po skutočnom súkromí, tu ste na správnej adrese. 

Španielsko, Malorka

Nemusíte cestovať cez oceán do Karibiku, aby ste si užili oddych na plážach s priezračnou tyrkysovou vodou. Malebný ostrov v Stredozemnom mori, kde sa premiešala rímska, arabská, španielska a francúzska kultúra, vám totiž môže ponúknuť to isté. A dobre to vedela aj samotná princezná. Trávila tu veľa času s Charlesom aj keď ešte nemali deti.

Ostrovy Scilly 

Ostrovy Scilly sú súostrovie v Anglicku pri pobreží Cornwallu. Síce ide o netradičnejšiu destináciu pre dovolenku, avšak o to viac dokáže ponúknuť. Diana milovala tunajšiu nádhernú prírodu a to bol dôvod, prečo sa sem pravidelne vracala.

Mohlo by vás zaujímať: Vieme, kde môžete stretnúť najkrajšie ženy sveta: Toto sú ich najobľúbenejšie dovolenkové destinácie

India

Do Indie princezná cestovala pomerne často pracovne. Trávila tam tak množstvo času bez manžela, či synov, no toto miesto mala naozaj veľmi rada. Bola jej blízka kultúra miestnych ľudí, ich pokora a empatia. 

Abu Dhabi

Rovnako aj Spojené arabské emiráty boli miestom, ktoré predstavovali pre Dianu jedno z najobľúbenejších. Mala tu aj povinné návštevy, ktoré musela počas roka absolvovať, no vracala sa sem aj so svojimi najbližšími. 

Čítajte tiež: Internetová megahviezda Daniel Fuchs známy ako Magic Fox: Tento fešák je prototypom moderného muža

Egypt

Hoci v prípade Egypta išlo skôr o pracovné záležitosti, Diana si túto krajinu obľúbila. Učarovala jej najmä kultúra a veľkolepé diela, ktoré sú svetovým unikátom. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus