Presunúť na hlavný obsah

Môj milenec by pokojne mohol byť mojím otcom: No viem, že s nikým mladším by som nemala túto jednu vec

Partnerské vzťahy

Hana vždy odsudzovala ženy, ktoré mali milencov. Až do chvíle, kedy sa do tejto kategórie zaradila sama. Navyše, jej druhý vyvolený, mal o 25 rokov viac ako ona. Dôvod, prečo v tomto trojuholníku zotrváva, nedokázala pochopiť, až do istého okamihu.

Hana mala relatívne šťastné manželstvo. Jej muž jej vo všetkom pomáhal, nakupoval, varil, staral sa o deti a veľmi slušne zarábal. Jedinou jeho chybičkou krásy bolo, že mal o päť rokov menej ako ona. A hoci na začiatku, tento rozdiel nepociťovali, ako ubiehali roky, ona sama si to veľmi dobre uvedomovala. Možno viac ako chcela. 

Mohlo by vás zaujímať: Bola som manželovi neverná na spoločnej dovolenke: Keď to zistil, urobil vec, ktorá ma položila na kolená

Na začiatku tento malý detail prehliadala

"Jasné, že v čase najväčšej zamilovanosti si to vôbec neuvedomujete. No keď už máte čerstvých 35 a muž po vašom boku ešte len pripravuje oslavu 30 - tky, začnete sa nad tým zamýšľať. Ale nie z čisto povrchných dôvodov. Začala som mať pocit, že ma vlastne kedykoľvek môže vymeniť za mladší model. Moje telo už nebolo to, čo kedysi, viete ako dve deti urobia svoje. Rovnako sa meníte celkovo, formujeme sa vám osobnosť, máte iný pohľad na život ako v dvadsiatke. A v tomto sme sa názorovo tiež nejako viac rozchádzali," začína svoje rozprávanie krehká brunetka, ktorej by skutočne tipovali menej ako 25, hoci ona si to nemyslí. 

Neprehliadnite: Na dovolenke s manželom sa stalo niečo, po čom sa náš vzťah zmenil k lepšiemu: Môže za to tento netradičný zážitok

"Keď sa nad tým zamyslíte, podľa mňa to má svoju logiku, že to začnete riešiť. Jediná chyba bola, že ja som to riešila sama v sebe, s okolím a Adama som z toho akosi vynechávala. Odrazu som sa cítila neatraktívna, nepotrebná, akási menejcenná. A tieto moje pocity vo mne rástli až do chvíle, kedy som spoznala Šimona. Bol o 25 rokov starší, ale vyzeral mimoriadne dobre. Staral sa o seba, cvičil, takže tento vek by ste mu rozhodne netipovali. Zoznámili sme sa na jednom nedeľnom brunchy, kam som vybehla s kamoškou. Slovo dalo slovo a vymenili sme si čísla. To čo nasledovalo, asi netreba veľmi rozmazávať a dokážete si to domyslieť." Hana a Šimon sa začali pravidelne stretávať, chodili spolu na večere, do kina, dokonca párkrát vybehli spoločne na víkend mimo krajiny. Hana svoju neprítomnosť doma, pred manželom obhajovala novými prípadmi, keďže pracovala ako právnička a náročnými služobnými cestami. A on jej to veril. Nemal dôvod pochybovať o svojej žene. 

Toto mi nikto predtým nedal

"Viem, mám krásnu, zdravú rodinu, perfektné deti a starostlivého manžela. Len ako bonus, druhého chlapa k tomu. Nedokážem sa toho, čo mám so Šimonom vzdať. Aj keď to znie sebecky a hlúpo, dáva mi niečo, čo by mi nikto mladší podľa mňa nedal. Lebo na to musí chlap dozrieť. Pocit dôležitosti a toho, že ma potrebuje. Nikdy predtým som to nezažila. Nehovorí o tom, len sa tak správa a to je najviac. Ľúbim svjoho muža, ale veľmi ľúbim aj Šimona. To čo bude, dnes neviem odhadnúť. Verím len, že sa to zaobíde bez veľkej bolesti na oboch stranách..."

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus