Presunúť na hlavný obsah

Revolúcia v oblasti výživových doplnkov? Kolagén vstupuje na scénu!

Zdravie

O kolagéne ste možno už veľa počuli, ale možno neviete, čo presne znamená a aký má prospešný účinok pre náš organizmus. Nové výživové produkty na báze kolagénu však predstavujú možnú revolúciu v tejto oblasti, a vás bude určite zaujímať, čo všetko tieto produkty ponúkajú a aké majú účinky. Viac si prečítate v rozhovore s Rolandom Kerteszom, zakladateľom ZEEN COLLAGEN.

Začnime hneď na rovinu. Na webe sa prezentujete heslom „Bez kompromisov.“ Čo týmto heslom myslíte a aký je jeho význam aj z pohľadu zákazníka?

Naším heslom „bez kompromisov" chceme zákazníkovi povedať, že nemusí robiť kompromisy medzi tým, či bude užívať kolagén len kvôli zdraviu, alebo len kvôli kráse. Náš kolagén ponúka komplexné zloženie. Človek nemusí vyberať medzi jednou alebo druhou alternatívou, ale získava všetko v jednom celku a navyše s citrónovou príchuťou.

O kolagéne sa veľa píše a rozpráva, ale pre laika je to stále pomerne neznámy pojem. Môžete v stručne priblížiť jeho podstatu a využitie vo vašich produktoch?

Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v ľudskom organizme, tvorí 30 % proteínov v našom tele, nachádza sa v kostiach, väzoch, šľachách, chrupavkách a kĺboch, ale aj v koži, vlasoch, nechtoch a zuboch. Pokiaľ ho máme nedostatok, môže sa to prejaviť hlavne problémami s pohybovým aparátom, lámavými vlasmi, nechtami či problémami s pokožkou. Po 25. roku života obsah kolagénu v tele každoročne klesá a po 35. roku sa kolagén netvorí už takmer vôbec, preto je vhodné dopĺňať ho formou kvalitných výživových doplnkov.

3. Aký je rozdiel medzi typmi kolagénu I., II. a III. ?

Prvý typ je v ľudských tkanivách najrozšírenejší, vyskytuje sa predovšetkým v koži a v kostiach. Predstavuje približne 90 % všetkých kolagénov v ľudskom tele, ktoré formujú naše telo, pokožku, orgány alebo kosti. Dodáva našej koži elasticitu a spája naše tkanivá.

Kolagén typu II. je najhojnejšie zastúpený v chrupavkových tkanivách, kde zabezpečuje ich pružnosť a elasticitu. Zároveň prispieva k ich obnove, preto je dôležité ho dopĺňať.

A kolagén typu III. sa vyskytuje najmä v kostiach a svaloch, taktiež tvorí spojivové tkanivo v pečeni, slezine, kostnej dreni a podporuje ich regeneráciu.

4. Píšete o prospešných účinkoch kolagénu vo výživových produktoch (vyrábame výživové produkty, nie kozmetické doplnky). O akých účinkoch sa rozprávame?

Konkrétne hovoríme o intenzívnej hĺbkovej hydratácii pokožky a zvýšení elasticity i spomalenia jej starnutia. Naše výživové produkty zároveň napomáhajú k vyhladeniu drobných vrások, zosvetleniu pigmentových škvŕn, taktiež regenerujú nechty a vlasy a sú účinnou doplnkovou terapiou pri liečbe celulitídy. Prospešné pre zdravie je určite aj fakt, že produkty s kolagénom sú vysokoúčinné proti rozšíreným cievkam a striám, taktiež vyživujú kĺby, zlepšujú ich pohyblivosť a zmierňujú ich bolesti. Podporujú regeneráciu svalov, pričom kyselina hyulurónová vypĺňa štruktúru kolagénových vlákien a vitamín C napomáha vstrebávaniu kolagénu. Produkty obsahujú zinok, ktorý je predpokladom pre zdravú pleť, nechty a vlasy. 

Akým spôsobom vplývajú produkty s kolagénom na starostlivosť o zdravie a krásu?

Kolagén je stavebnou zložkou pokožky, ktorá zabezpečuje jej hydratáciu a pružnosť, taktiež vlasov a nechtov, ktoré sú odolné voči lámavosti, sú pevné a lesklé

Zároveň zabraňuje opotrebovaniu kĺbov, kostí a chrupaviek tým, že obnovuje syntézu chrupavkovej masy.

Čo môžete prezradiť o „ceste“ kolagénu do vašich produktov, keďže spomínate, že sa jedná o morský kolagén a bio-aktívny produkt. Ako prebieha výrobný proces?

Molekula kolagénu v prirodzenej (natívnej) forme je príliš veľká na to, aby ju dokázalo telo vstrebať. Pri procese enzymatickej hydrolýzy sa táto molekula štiepi na krátke reťazce, ktoré dokáže telo priamo využiť na vytvorenie vlastného spojivového tkaniva. Vnútorné užívanie kolagénu sa považuje za najúčinnejšiu formu práve vďaka vynikajúcej vstrebateľnosti a biologickej dostupnosti hydrolyzovaného kolagénu, ktorý si telo dokáže nasmerovať tam, kde to najviac potrebuje.

Prečo by si mali ľudia, ktorým záleží na zdraví a kráse, zakúpiť práve produkt s kolagénom?

ZEEN COLLAGEN je určený pre ľudí, ktorí majú problémy s kĺbmi, bolia ich kolená a ťažko sa im hoja rany, ale aj pre tých, ktorých trápia prvé vrásky, pigmentové škvrny či lámavé a krehké vlasy a nechty.

Kedy ste začali s týmito produktmi pôsobiť na trhu, prípadne, aké máte plány do budúcna?

Náš kolagén sme vyvíjali dlhodobo na základe rôznych štúdií a prieskumov, aby sme na konci našej cesty uviedli na trh ten najexkluzívnejší produkt nielen na slovenskom trhu, ale aj v zahraničí. Naše plány do budúcna predstavujú dostať náš produkt medzi popredné svetové značky výživových doplnkov.

Kde a ako si môže človek zakúpiť vaše produkty?

ZEEN COLLAGEN je možné zakúpiť na našom e-shope (www.zeencollagen.com), ale aj v partnerských lekárňach, parfumériách, kozmetických a kaderníckych salónoch, bio obchodoch a vo wellness centrách.

-reklamná správa-

- Najčítanejšie -