Presunúť na hlavný obsah

Najlepšia priateľka sa mi snažila rozbiť vzťah: Myslela som si, že ide po mojom mužovi, pravda bola iná

Sex a vzťahy

Lýdia vedela o mojom súkromnom živote všetko. Absolútne som jej dôverovala a preto bola prvá, ktorej som môjho nového priateľa, Filipa, predstavila. Potom urobila poza môj chrbát niečo, čo ma utvrdilo v tom, že ho chce aj ona. Všetko však bolo celkom inak.

Nového priateľa som chcela predstaviť najskôr svojej priateľke Lýdii

Naša známa Elena nám vyrozprávala príbeh, v ktorej hlavnú rolu zohrala aj jej najlepšia priateľka a nový priateľ. Jej najlepšia priateľka Lýdia bola jej dôverníčkou už roky od vysokej školy, kde spolu bývali na internáte. Spolu si toho preskákali mnoho. „Mala som obrovskú radosť, keď som začala chodiť s Filipom, ktorý sa zdal ako ten najideálnejší muž pre mňa. O to viac som chcela, aby si niekoho našla aj Lýdia, pretože už celé roky je sama a mužov akosi odmieta. No vždy som mala pocit, že je v tom ešte niečo, ale rešpektovala som, že si to chce nechať pre seba,“ hovorí na úvod Elena.

Priateľkina reakcia na Filipa ma prekvapila

Samozrejme, že Lýdia bola prvá, kto mal tú česť sa s Filipom zoznámiť oficiálne. Na ich vzájomnom prvom spoločnom stretnutí si však Elena nevšimla nič, len rozpaky, ale to bolo pre ňu prirodzené. Skutočne zvláštna vec sa stala, keď sa Elena pýtala Lýdie, čo hovorí na Filipa, osamote. Jej reakcia ju však celkom prekvapila, až zarmútila. „Vraj by sa  sním mala okamžite rozísť, pretože na prvý pohľad jej na ňom niečo nesedí. Vraj to nie je dobrý človek a len sa s ňou zahráva. Snažila som sa ho obhajovať, ale márne. Potom som sa aj urazila a odišla, pretože som to samozrejme brala ako, že mi ho nechce dopriať. Že mi nechce dopriať zaslúžené šťastie. Dobre vie, že pred ním som to s mužmi nemala ani ja práve ružové,“ objasňuje Elena.

Mohlo by vás zaujímať: Mala som pomer s mužom najlepšej kamarátky: Keď sa stala táto jedna vec, pochopila som, akú hru s nami celý čas hral

Potom som pristihla tých dvoch v dôvernom rozhovore so slzami

Na druhý deň sa rozhodla Elena priateľku navštíviť a bola svedkom niečoho veľmi zvláštneho. Pred vstupom do paneláka, kde Lýdia bývala, videla ju a svojho Filipa. „Moja najlepšia priateľka mala slzy v očiach a Filip ju držal za rameno a akoby sa jej ospravedlňoval. Najskôr ma to vyviedlo z miery, potom som bez váhania k tým dvom pribehla a namiesto neho som priamo obvinila Lýdiu, či jej ide o to, aby mi rozbila vzťah, aby si Filipa uchmatla pre seba. Im dvom som nenechala žiadny priestor na vysvetlenie a hneď som aj odišla. Keď potom Filip prišiel ku mne domov a domáhal sa vysvetlenia, pustila som ho dovnútra s tým, že mi je jasné, že to bola Lýdia, ktorá po ňom vyštartovala, hoci sa dušovala, že je to zlý a nevhodný muž pre mňa. On ma však celkom prekvapil, keď povedal, že pravda je celkom iná a s Lýdiou sa poznali už pred výškou,“ opisuje vývin vtedajších udalostí Elena.

Čítajte tiež: Môj bývalý si začal s mojou najlepšou kamarátkou: Jedno gesto mi naznačovalo, že to spolu ťahali už skôr

Pravda bola oveľa zložitejšia a bolestnejšia

Nakoniec Elena privolila, aby prišla aj Lýdia a aby jej všetko spolu obaja vysvetlili. Pravda bola však pre ňu skutočne šokujúca. Vraj spolu pred nástupom na výšku prežili nejaký letný flirt. Lýdia ostala v tom čase tehotná a chcela si dieťa nechať. Ibaže, Filip sa zľakol a nepriamo jej vtedy naznačil, že na dieťa nie je ani jeden z nich pripravený a medzi nimi to bol len flirt a nie vážny vzťah. Presvedčil ju, že obaja majú pred sebou vysokú školu a celý život a mať dieťa do plánov oboch vôbec nezapadá. Nakoniec s ňou absolvoval potrat, o ktorom okrem nich dvoch nikto nevedel a po tomto sa jeden druhému vyhýbali.

Neprehliaddnite: Priateľkin muž bol chlap, po akom som vždy túžila: Bol vyzretý a všímal si na ženách túto jednu vec, ktorá nás zblížila

Dodnes neviem, ako reagovať  a čo urobím

„Potom stretol mňa, vraj je do mňa skutočne zaľúbený. Lýdia sa zase priznala, že keď ho po rokoch videla, všetko sa jej vrátilo aj hnev z toho, že ju vtedy nepodporil, a že nakoniec sa nechala nahovoriť na potrat, ktorý neustále ľutuje. Keď som ich videla spolu, vraj sa veľmi ospravedlňoval, a že to rozhodnutie o potrate aj on oľutoval už tisíckrát, preto plakala. Všetko do seba zapadalo, ale ja som skutočne po takomto vývine udalostí absolútne nevedela, ako reagovať. Na jednej strane rodiaca sa láska k Filipovi, na strane druhej sklamanie z neho, ale aj súcit s priateľkou, ktorú som podozrievala, že mi ho chcela prebrať....,“ porozprávala nám Elena, ktorá sa ešte stále nerozhodla, či dá Filipovi druhú šancu. Hoci by to možno aj chcela, nevie si predstaviť ako by na neho reagovala Lýdia, o ktorú tiež nechce prísť. Takže sa ocitla v začarovanom kruhu a stále premýšľa, čo urobí. No plánuje sa pozhovárať aj s Lýdiou osamote...

- Najčítanejšie -